Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 16/8 scratch 2017-08-16 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 16/8 scratch 2017-08-16

Partävling, 24 bord, 48 par. Antal brickor: 24. Medel: 552.0.

Privatprotokoll för Ulla Borgström - Monica Wester

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 20, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
13 S-1 -50 8.0 17% 8 17.0%K95E97EKD6428 DKn1075210953KD7
22 N= 110 45.0 98% 53 57.5%D6Kn7546532D52 E9752ED63E4Kn7
Rond 2, som NS mot par 19, Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander
34 Ö= -620 3.0 7% 56 40.7%E851039762EKn107 Kn43E7D10KD9643
43 N+1 130 27.0 59% 83 45.2%Kn106EKn83EDD752 K976975E109863
Rond 3, som ÖV mot par 18, Mari Segerberg - Jan Öhman
53NT S+1 -630 21.0 46% 104 45.4%D9Kn53952Kn10765 E1081086D87643D
65D S-4 800 46.0 100% 150 54.5%7627E2D1097642 KDKn954Kn1054286
Rond 4, som NS mot par 17, Mikael Palade - Lennart Tenland
74 S+1 650 30.0 65% 180 56.0%ED102EKKn63D862 Kn9543D842K10EK
84 Ö+2 -480 0.0 0% 180 49.0%D3E965K9871053 Kn97KD1032Kn3287
Rond 5, som ÖV mot par 16, Christian Frisk - Mona Andersson
92 S= -110 19.0 41% 199 48.1%929629K1086532 EK6KD105KKn6534
104 S+2 -680 3.0 7% 202 44.0%94DKn476532K74 1065K932EKn4862
Rond 6, som NS mot par 15, Kent Hermansson - Lars Becklén
114 V-2 100 36.0 78% 238 47.1%952K64K10982106 EKn853E64ED972
122 V-1 50 29.0 63% 267 48.4%K7K8E8762E985 1083E1075D43Kn62
Rond 7, som NS mot par 14, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
133NT N+1 630 22.0 48% 289 48.4%E32Kn104E85ED86 DKn4E32KDKn4254
142 S+1 140 38.0 83% 327 50.9%D986525DKn873E 10KKn10743E4D953
Rond 8, som NS mot par 13, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
154 Ö-2 100 34.5 75% 361.5 52.5%E76754Kn85EK74 K1043E8K3109652
164 N= 420 41.0 89% 402.5 54.8%K7DKn8543Kn9DKn4 Kn9643E10ED104E6
Rond 9, som ÖV mot par 24, Anders Freij - Anders Ingels
172 N+2 -130 1.0 2% 403.5 51.6%DKn982108EKn7365 E73E96543DKn72
184 N= -620 7.0 15% 410.5 49.6%832Kn532D2Kn965 DKn974E965E1072
Rond 10, som ÖV mot par 23, Östen Svantesson - Lotta Lundberg
193 N-3 150 33.0 72% 443.5 50.8%104K86EK6108765 EK753Kn4104KD92
203NT S-1 100 16.0 35% 459.5 50.0%1072D853D97DKn4 ED3Kn621063K975
Rond 11, som NS mot par 22, Milan Korac - Bengt Nilsson
211NT Ö-1 50 26.0 57% 485.5 50.3%E9752D105Kn432K 63K8432K5E1092
223NT Ö+3 -690 5.0 11% 490.5 48.5%K85484ED871094 97D7653K52752
Rond 12, som NS mot par 21, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
233NT V= -600 41.0 89% 531.5 50.3%87K3Kn1091087543 KKn548764K75Kn6
243 S+2 200 10.0 22% 541.5 49.1%DKn762107D54272 EK10EK86EK9543