Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 7/8 scratch 2017-08-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 7/8 scratch 2017-08-07

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bodil Wikström - Niusia Lichtman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Mona Andersson - Maj-Britt Nordberg
13 S-2 100 28.0 93% 28 93.0%10753Kn1092K8KKn10 4KD63Kn954E943
23NT V= 400 27.0 90% 55 91.5%D852KKn2EK10763 K97D763D954E9
Rond 2, som NS mot par 6, Östen Svantesson - Klas Bellander
35 S+1 480 27.0 90% 82 91.0%632K986K102EK2 EKDKn97Kn753E93
43 Ö-1 100 15.0 50% 97 80.8%K968758754EKn8 107KD94EK93K96
Rond 3, som ÖV mot par 12, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
53 S= -110 16.0 53% 113 75.2%Kn76210543Kn4254 108ED886EK10762
63 S-3 150 29.0 97% 142 78.8%Kn9632E85K1064Kn DKn763DKn829732
Rond 4, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
73NT N+1 -630 19.0 63% 161 76.6%K8653D86Kn9Kn93 1072Kn543832K105
83NT Ö+2 460 28.0 93% 189 78.6%E64KnED96EDKn92 KnE963Kn85K8765
Rond 5, som ÖV mot par 16, Ulla Barkeman - Lena Stålbrink
93NT Ö+1 630 28.0 93% 217 80.2%ED4E104K854ED10 Kn2Kn872D1097393
103 V= 140 18.0 60% 235 78.2%E976ED65Kn1087E D5KKn8764Kn9542
Rond 6, som ÖV mot par 1, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
114 S+1 -450 15.0 50% 250 75.6%K1084Kn96K109862 Kn75323Kn852D43
125D V-1 -100 8.0 27% 258 71.6%D1086E93EK10743 K87Kn5DKn8752Kn5
Rond 7, som NS mot par 8, Mats Andersson - Ulla Lundström
134 Ö-1 100 24.0 80% 282 72.2%86Kn432E864E97 E37Kn10952D10862
144 Ö+2 -480 23.0 77% 305 72.6%K4D10864EK10865 KKn432Kn10973D72
Rond 8, som NS mot par 11, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
152 N+1 140 13.0 43% 318 70.6%Kn9764E7542EKn8 E102KD8Kn986D106
163NT S-1 -50 5.0 17% 323 67.2%1075DKn3253EKn97 EKnE104ED964KD4
Rond 9, som NS mot par 7, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
175 S-1 -50 6.0 20% 329 64.5%65DKn764DKn10296 EKKn43K5EKD875
181NT V-1 50 22.0 73% 351 64.9%EDKn102Kn942K972 K1087E98737656
Rond 10, som ÖV mot par 14, Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
191NT Ö+2 150 20.0 67% 371 65.1%Kn7374ED109DKn107 ED109K10863832K
201NT Ö+1 120 26.0 87% 397 66.2%E6Kn82DKn854Kn52 KD8654EK1072D10
Rond 11, som NS mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
213NT N-1 -100 7.0 23% 404 64.1%E102ED974D6K102 KKn856E10985429
221NT Ö+3 -180 21.0 70% 425 64.4%D1076104E985374 Kn853973KKnK932
Rond 12, som ÖV mot par 2, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
233NT Ö+1 630 28.0 93% 453 65.6%DKn5E72E543ED6 E1086K8D962Kn52
244 N-1 50 25.0 83% 478 66.3%K10986252KKn765 E751083Kn1072843