Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 7/8 scratch 2017-08-07 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 7/8 scratch 2017-08-07

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 359.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Stig Unoson - Björn Klefbohm

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
11NT S-1 -50 13.0 43% 13 43.0%D98654D10763D8 EKKn2E87E27652
24 V= -420 0.0 0% 13 21.5%E1043108476DKn54 Kn6E95KKn1083282
Rond 2, som ÖV mot par 11, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
36 S-1 50 25.0 83% 38 42.0%1054E108764D754 8D42DKn5Kn109863
44 V-2 -200 4.0 13% 42 34.8%DKnEKn1066D75432 E8543232DKn10210
Rond 3, som ÖV mot par 13, Ing-Britt Jurén - Anne-Catherine Svenning
53 V-2 -100 26.0 87% 68 45.2%Kn76210543Kn4254 108ED886EK10762
62 S= -110 14.0 47% 82 45.5%Kn9632E85K1064Kn DKn763DKn829732
Rond 4, som NS mot par 16, Ulla Barkeman - Lena Stålbrink
73NT N+3 690 29.0 97% 111 52.9%EDKn4EK9265474 9107EKD107ED862
84 Ö+2 -170 22.0 73% 133 55.4%K1095D1075410732 D8732K82K41043
Rond 5, som ÖV mot par 12, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
92NT Ö+1 150 16.0 53% 149 55.1%ED4E104K854ED10 Kn2Kn872D1097393
102 N= -110 8.0 27% 157 52.3%E976ED65Kn1087E D5KKn8764Kn9542
Rond 6, som NS mot par 7, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
116 S-1 -50 3.0 10% 160 48.5%EDD84ED4EK1075 96EK10752763Kn9
124 N-2 -200 2.0 7% 162 45.0%E109642E94KD92 Kn53KD732106486
Rond 7, som NS mot par 10, Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren
134 Ö-1 100 24.0 80% 186 47.7%86Kn432E864E97 E37Kn10952D10862
144 V+2 -480 23.0 77% 209 49.8%K4D10864EK10865 KKn432Kn10973D72
Rond 8, som NS mot par 6, Östen Svantesson - Klas Bellander
152 N+2 170 22.0 73% 231 51.3%Kn9764E7542EKn8 E102KD8Kn986D106
163 S-2 -100 0.0 0% 231 48.1%1075DKn3253EKn97 EKnE104ED964KD4
Rond 9, som ÖV mot par 14, Annette Wald Gärdenfors - Teddy Wald
174 S+1 -450 0.0 0% 231 45.3%9872E985E7Kn42 D10K103298643103
183D Ö-4 -800 0.0 0% 231 42.8%Kn632D54EKD8D4 954K6103EKn10853
Rond 10, som NS mot par 15, Marianne Servin - Ulla Öberg
194 V-2 200 29.0 97% 260 45.6%K8DKn92K598642 6542E5Kn764E53
202 V= -90 18.0 60% 278 46.4%Kn753E1093E9743 10942KD7396K86
Rond 11, som ÖV mot par 1, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
212NT S+1 -150 15.0 50% 293 46.5%D73Kn103273D854 964K85KKnEKn763
223NT Ö= 600 14.0 47% 307 46.5%EK4KKn85D6EKn108 92ED6210742D65
Rond 12, som ÖV mot par 8, Mats Andersson - Ulla Lundström
233NT Ö-1 -100 11.0 37% 318 46.1%DKn5E72E543ED6 E1086K8D962Kn52
243NT S+1 -430 10.0 33% 328 45.6%K10986252KKn765 E751083Kn1072843