Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 17, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
12 S-1 50 21 42% 21 42.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
23NT Ö= 400 34 68% 55 55.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som NS mot par 16, Hanna Lewandowski - Christina Leander
31 S+1 110 11 22% 66 44.0%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
42 V= -110 6 12% 72 36.0%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som NS mot par 14, Bert Jellhede - Berit Jellhede
54 S-1 -100 10 20% 82 32.8%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
62 Ö+1 -140 0 0% 82 27.3%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som NS mot par 13, Kim Nyström - Eva Persson
72NT V+1 -150 35 70% 117 33.4%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
84 V-1 50 41 82% 158 39.5%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som ÖV mot par 12, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
91NT Ö-3 -300 1 2% 159 35.3%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
101 V+3 170 15 30% 174 34.8%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som ÖV mot par 25, Jane Girdo - Gunlis Åberg
113 N+1 -130 19 38% 193 35.1%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
122 S= -90 10 20% 203 33.8%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som NS mot par 24, Gunilla Ljung - Gun Bellander
132 Ö-1 100 4 8% 207 31.8%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
142 N+2 170 42 84% 249 35.6%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som ÖV mot par 23, Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten
153NT V-2 -100 0 0% 249 33.2%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
162 V-4 -400 3 6% 252 31.5%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som NS mot par 21, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
173NT V-1 50 38 76% 290 34.1%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT Ö= -400 22 44% 312 34.7%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som NS mot par 20, Grete Derand - Susanne Ramel
192 N= 90 12 24% 324 34.1%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
202 V+2 -170 6 12% 330 33.0%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som NS mot par 19, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
212NT S= 120 14 28% 344 32.8%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
221NT Ö-1 100 22 44% 366 33.3%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som NS mot par 18, Jan Öhman - Gunnar Olsson
233NT V+2 -660 7 14% 373 32.4%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
243NT V+1 -430 4 8% 377 31.4%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104