Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Adam Wasserstrom - Karin Eresund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 12, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
12 Ö= -110 16 32% 16 32.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö= -400 16 32% 32 32.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som NS mot par 25, Jane Girdo - Gunlis Åberg
32NT N= 120 18 36% 50 33.3%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
42 V-1 100 22 44% 72 36.0%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som ÖV mot par 24, Gunilla Ljung - Gun Bellander
54 N= -620 9 18% 81 32.4%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
64 S+1 -450 5 10% 86 28.7%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som ÖV mot par 23, Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten
73NT V+1 630 47 94% 133 38.0%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
83NT V-1 -50 9 18% 142 35.5%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som NS mot par 22, Agneta Johansson - Lars Svensson
92 S= 110 37 74% 179 39.8%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
104 V+1 -650 10 20% 189 37.8%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som ÖV mot par 21, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
113 N= -110 32 64% 221 40.2%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
121 V+3 130 40 80% 261 43.5%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som NS mot par 19, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
133NT S-2 -200 0 0% 261 40.2%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
143 V-1 50 21 42% 282 40.3%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som NS mot par 18, Jan Öhman - Gunnar Olsson
154 V+2 -480 2 4% 284 37.9%109653Kn986E653 K21087ED542942
163 N-1 -50 32 64% 316 39.5%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som NS mot par 17, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
173NT Ö= -400 2 4% 318 37.4%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
182NT V+2 -180 34 68% 352 39.1%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som NS mot par 16, Hanna Lewandowski - Christina Leander
193NT S-1 -50 6 12% 358 37.7%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
202 V+1 -140 15 30% 373 37.3%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som ÖV mot par 15, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
213NT S+3 -690 1 2% 374 35.6%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
223 Ö-3 -300 5 10% 379 34.5%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som NS mot par 14, Bert Jellhede - Berit Jellhede
233NT V+1 -630 14 28% 393 34.2%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
243NT Ö-3 150 50 100% 443 36.9%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104