Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Kristin Ekholm - Peter Ingwersen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 44, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
12NT S-2 -100 20 40% 20 40.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö= -400 16 32% 36 36.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som ÖV mot par 45, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
34 S-1 50 49 98% 85 56.7%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
43 V-2 -200 1 2% 86 43.0%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som ÖV mot par 46, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
54 S= -620 9 18% 95 38.0%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
64 S+1 -450 5 10% 100 33.3%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som NS mot par 47, Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist
73NT V= -600 20 40% 120 34.3%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
82 Ö+1 -110 30 60% 150 37.5%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som NS mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
92 S-1 -50 25 50% 175 38.9%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
104 V= -620 19 38% 194 38.8%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som NS mot par 50, Anita Persson - Elsa Andersson
114 N-2 -100 4 8% 198 36.0%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
121NT V= -90 29 58% 227 37.8%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som ÖV mot par 51, Kent Hermansson - Lars Becklén
134 N+2 -680 3 6% 230 35.4%52EDKn965D9E97 9841081062106532
144D Ö-4 -800 0 0% 230 32.9%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som NS mot par 52, Tatyana Trendafilova - Klas Bellander
154 V+1 -450 22 44% 252 33.6%109653Kn986E653 K21087ED542942
161NT Ö+1 -120 5 10% 257 32.1%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som NS mot par 53, Kerstin Degermark - Mona Berge
173NT V-2 100 47 94% 304 35.8%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT Ö+1 -430 7 14% 311 34.6%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som NS mot par 54, Mats Andersson - Sten Ahlgren
193NT S+1 430 39 78% 350 36.8%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
202 V-1 100 45 90% 395 39.5%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som NS mot par 55, Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas
213NT V-3 150 16 32% 411 39.1%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
224 N-1 -50 11 22% 422 38.4%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som ÖV mot par 43, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
233NT V-1 -100 4 8% 426 37.0%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
242 S+1 -110 2 4% 428 35.7%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2