Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Kerstin Degermark - Mona Berge

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 55, Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas
13D S-2 300 49 98% 49 98.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
22NT V+1 150 20 40% 69 69.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som NS mot par 36, Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist
32NT N+1 150 40 80% 109 72.7%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
43 V-1 100 22 44% 131 65.5%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som NS mot par 51, Kent Hermansson - Lars Becklén
54 S-1 -100 10 20% 141 56.4%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
63 S= 140 24 48% 165 55.0%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som NS mot par 37, Bibi Jönsson - Willy Landgren
73NT V-1 100 44 88% 209 59.7%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
83NT V= -400 19 38% 228 57.0%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som NS mot par 31, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
92 S= 110 37 74% 265 58.9%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
104 V+2 -680 2 4% 267 53.4%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som ÖV mot par 38, Göran Ekelund - Sverker Hellsten
113 Ö-2 -100 38 76% 305 55.5%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
121NT V-1 -50 15 30% 320 53.3%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som ÖV mot par 32, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
134 N+1 -650 26 52% 346 53.2%52EDKn965D9E97 9841081062106532
143 V-2 -100 24 48% 370 52.9%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som NS mot par 39, Gunilla Wallin - Åke Kajrup
154 V+1 -450 22 44% 392 52.3%109653Kn986E653 K21087ED542942
161NT Ö= -90 24 48% 416 52.0%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som ÖV mot par 56, Kristin Ekholm - Peter Ingwersen
173NT V-2 -100 3 6% 419 49.3%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
183NT Ö+1 430 43 86% 462 51.3%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som ÖV mot par 34, Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn
193NT S= -400 27 54% 489 51.5%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
203 V-1 -100 5 10% 494 49.4%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som ÖV mot par 41, Christer Flensburg - Vanja Flensburg
214 N= -620 17 34% 511 48.7%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
222 Ö= 90 42 84% 553 50.3%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som ÖV mot par 35, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
233 V= 110 10 20% 563 49.0%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
243NT Ö= 400 42 84% 605 50.4%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2