Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Anita Persson - Elsa Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 34, Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn
13 Ö= -140 8 16% 8 16.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö+1 -430 2 4% 10 10.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som ÖV mot par 41, Christer Flensburg - Vanja Flensburg
32 S+1 -110 39 78% 49 32.7%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
43 V-1 -100 28 56% 77 38.5%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som ÖV mot par 35, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
53 N= -140 30 60% 107 42.8%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
64 S= -420 16 32% 123 41.0%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som ÖV mot par 52, Tatyana Trendafilova - Klas Bellander
73NT V= 600 30 60% 153 43.7%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
84 V-1 -50 9 18% 162 40.5%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som NS mot par 36, Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist
91NT Ö-3 300 49 98% 211 46.9%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
104 V+1 -650 10 20% 221 44.2%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som ÖV mot par 56, Kristin Ekholm - Peter Ingwersen
114 N-2 100 46 92% 267 48.5%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
121NT V= 90 21 42% 288 48.0%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som ÖV mot par 31, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
134 N+1 -650 26 52% 314 48.3%52EDKn965D9E97 9841081062106532
145 V-4 -200 3 6% 317 45.3%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som ÖV mot par 38, Göran Ekelund - Sverker Hellsten
154 V+1 450 28 56% 345 46.0%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
162 V-1 -100 12 24% 357 44.6%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som ÖV mot par 32, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
172 Ö+4 170 44 88% 401 47.2%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
183NT Ö+3 490 50 100% 451 50.1%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som ÖV mot par 39, Gunilla Wallin - Åke Kajrup
193NT N+1 -430 11 22% 462 48.6%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
202 V= 110 23 46% 485 48.5%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som NS mot par 33, Björn Karlsson - Ann Bomark
214NT S-2 -200 3 6% 488 46.5%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
222 S-1 -50 11 22% 499 45.4%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som ÖV mot par 40, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
234 Ö-1 -100 4 8% 503 43.7%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
242 Ö+2 170 37 74% 540 45.0%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2