Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 40, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
12NT S-1 50 21 42% 21 42.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
24 Ö-2 -100 0 0% 21 21.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som ÖV mot par 34, Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn
32 S+2 -130 22 44% 43 28.7%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
44 S= -130 12 24% 55 27.5%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som NS mot par 41, Christer Flensburg - Vanja Flensburg
54 S= 620 41 82% 96 38.4%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 S= 420 34 68% 130 43.3%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som NS mot par 35, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
72NT V+1 -150 35 70% 165 47.1%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
83NT V= -400 19 38% 184 46.0%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som ÖV mot par 51, Kent Hermansson - Lars Becklén
92 S+1 -140 5 10% 189 42.0%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
101 V+4 200 21 42% 210 42.0%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som NS mot par 47, Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist
112 S+1 110 18 36% 228 41.5%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
124 V-1 50 35 70% 263 43.8%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som ÖV mot par 37, Bibi Jönsson - Willy Landgren
134 N+1 -650 26 52% 289 44.5%52EDKn965D9E97 9841081062106532
144 N-1 50 39 78% 328 46.9%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som ÖV mot par 31, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
154 V+1 450 28 56% 356 47.5%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
162 N-1 50 18 36% 374 46.8%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som ÖV mot par 38, Göran Ekelund - Sverker Hellsten
173 V+1 130 36 72% 410 48.2%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
183NT Ö= 400 28 56% 438 48.7%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som NS mot par 32, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
193NT N+1 430 39 78% 477 50.2%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
203 V= -140 15 30% 492 49.2%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som ÖV mot par 39, Gunilla Wallin - Åke Kajrup
213NT N= -600 25 50% 517 49.2%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
222NT Ö-1 -100 28 56% 545 49.5%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som NS mot par 33, Björn Karlsson - Ann Bomark
233NT Ö-1 100 46 92% 591 51.4%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
244 Ö= -420 6 12% 597 49.8%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104