Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 33, Björn Karlsson - Ann Bomark
12 N-1 50 21 42% 21 42.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
2Pass 8 16% 29 29.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som NS mot par 40, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
33 S= 110 11 22% 40 26.7%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
43 V= -140 1 2% 41 20.5%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som NS mot par 34, Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn
54 S-1 -100 10 20% 51 20.4%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 S-1 -50 12 24% 63 21.0%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som ÖV mot par 41, Christer Flensburg - Vanja Flensburg
73NT V+1 630 47 94% 110 31.4%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
84 V= 420 42 84% 152 38.0%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som ÖV mot par 56, Kristin Ekholm - Peter Ingwersen
92 S-1 50 25 50% 177 39.3%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
104 V= 620 31 62% 208 41.6%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som ÖV mot par 36, Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist
112 N+2 -130 19 38% 227 41.3%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
123 V+1 130 40 80% 267 44.5%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som NS mot par 46, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
133NT S+2 660 40 80% 307 47.2%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
143 N+2 200 47 94% 354 50.6%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som ÖV mot par 37, Bibi Jönsson - Willy Landgren
154 V+1 450 28 56% 382 50.9%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
162NT S= -120 8 16% 390 48.8%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som NS mot par 31, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
173NT V-2 100 47 94% 437 51.4%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
182NT V+1 -150 37 74% 474 52.7%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som ÖV mot par 38, Göran Ekelund - Sverker Hellsten
193NT N+1 -430 11 22% 485 51.1%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
202 V+1 140 35 70% 520 52.0%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som NS mot par 32, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
213NT S+2 660 44 88% 564 53.7%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
222 V-3 300 45 90% 609 55.4%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som ÖV mot par 39, Gunilla Wallin - Åke Kajrup
233NT V= 600 27 54% 636 55.3%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
242 V= 110 22 44% 658 54.8%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2