Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Ebba Ericsson - Ulla Regnér

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 32, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
12NT S-1 -50 29 58% 29 58.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö+1 -430 2 4% 31 31.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som ÖV mot par 39, Gunilla Wallin - Åke Kajrup
31NT N+2 -150 10 20% 41 27.3%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
43 V-2 -200 1 2% 42 21.0%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som NS mot par 56, Kristin Ekholm - Peter Ingwersen
54 S= 620 41 82% 83 33.2%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 S+1 450 45 90% 128 42.7%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som ÖV mot par 34, Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn
73NT V= 600 30 60% 158 45.1%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
84 V-1 -50 9 18% 167 41.8%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som ÖV mot par 41, Christer Flensburg - Vanja Flensburg
91NT Ö+2 150 49 98% 216 48.0%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
104 V= 620 31 62% 247 49.4%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som ÖV mot par 35, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
113 N= -110 32 64% 279 50.7%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
121NT V+1 120 29 58% 308 51.3%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som ÖV mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
133NT S+2 -660 10 20% 318 48.9%52EDKn965D9E97 9841081062106532
143 N+2 -200 3 6% 321 45.9%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som ÖV mot par 36, Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist
154 V+2 480 48 96% 369 49.2%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
162NT Ö= 120 45 90% 414 51.8%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som NS mot par 44, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
172NT Ö+3 -210 4 8% 418 49.2%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
185 Ö-2 100 49 98% 467 51.9%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som ÖV mot par 37, Bibi Jönsson - Willy Landgren
193NT S= -400 27 54% 494 52.0%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
201NT S= -90 12 24% 506 50.6%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som ÖV mot par 31, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
213NT S= -600 25 50% 531 50.6%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
221NT Ö-1 -100 28 56% 559 50.8%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som NS mot par 38, Göran Ekelund - Sverker Hellsten
234 V-1 100 46 92% 605 52.6%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
242 Ö= -110 28 56% 633 52.8%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104