Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 37, Bibi Jönsson - Willy Landgren
12 Ö= 110 34 68% 34 68.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
23NT Ö-1 -50 4 8% 38 38.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som ÖV mot par 31, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
33 S+1 -130 22 44% 60 40.0%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
43 V-1 -100 28 56% 88 44.0%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som ÖV mot par 38, Göran Ekelund - Sverker Hellsten
53NT S= -600 21 42% 109 43.6%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
64 S-2 100 47 94% 156 52.0%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som ÖV mot par 32, Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson
73NT V= 600 30 60% 186 53.1%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
83NT V+1 430 49 98% 235 58.8%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som NS mot par 39, Gunilla Wallin - Åke Kajrup
91NT Ö= -90 16 32% 251 55.8%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
104 V+2 -680 2 4% 253 50.6%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som ÖV mot par 33, Björn Karlsson - Ann Bomark
113 N-1 50 43 86% 296 53.8%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
121NT V-1 -50 15 30% 311 51.8%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som NS mot par 40, Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg
134 N+1 650 24 48% 335 51.5%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
143 V-1 50 21 42% 356 50.9%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som NS mot par 34, Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn
154 V+1 -450 22 44% 378 50.4%109653Kn986E653 K21087ED542942
161NT Ö+1 -120 5 10% 383 47.9%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som ÖV mot par 41, Christer Flensburg - Vanja Flensburg
173 V= 110 25 50% 408 48.0%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
183NT V= 400 28 56% 436 48.4%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som ÖV mot par 35, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
192NT N= -120 36 72% 472 49.7%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
203 N-1 100 17 34% 489 48.9%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som ÖV mot par 44, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
214 N+1 -650 11 22% 500 47.6%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
223 S-6 300 50 100% 550 50.0%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som NS mot par 54, Mats Andersson - Sten Ahlgren
231D S-3 -800 2 4% 552 48.0%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
242 Ö= -110 28 56% 580 48.3%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104