Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Christer Flensburg - Vanja Flensburg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 51, Kent Hermansson - Lars Becklén
12 V+1 -140 8 16% 8 16.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö= -400 16 32% 24 24.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som NS mot par 50, Anita Persson - Elsa Andersson
32 S+1 110 11 22% 35 23.3%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
43 V-1 100 22 44% 57 28.5%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som ÖV mot par 49, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
54 S= -620 9 18% 66 26.4%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
64 S= -420 16 32% 82 27.3%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som NS mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
73NT V+1 -630 3 6% 85 24.3%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
84 V= -420 8 16% 93 23.2%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som NS mot par 46, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
91NT Ö+2 -150 1 2% 94 20.9%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
104 V= -620 19 38% 113 22.6%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som NS mot par 45, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
114 N-1 -50 7 14% 120 21.8%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
121NT V+2 -150 2 4% 122 20.3%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som ÖV mot par 44, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
133NT S-1 100 48 96% 170 26.2%52EDKn965D9E97 9841081062106532
143 V-1 -50 29 58% 199 28.4%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som ÖV mot par 43, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
154 V+1 450 28 56% 227 30.3%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
162NT S-1 50 18 36% 245 30.6%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som NS mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
173 V= -110 25 50% 270 31.8%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT V= -400 22 44% 292 32.4%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som ÖV mot par 55, Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas
193NT S+2 -460 1 2% 293 30.8%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
203 N= -110 0 0% 293 29.3%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som NS mot par 53, Kerstin Degermark - Mona Berge
214 N= 620 33 66% 326 31.0%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
222 Ö= -90 8 16% 334 30.4%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som NS mot par 52, Tatyana Trendafilova - Klas Bellander
232D S-5 -1400 0 0% 334 29.0%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
242 V+2 -170 13 26% 347 28.9%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104