Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 49, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
12NT S-1 -50 29 58% 29 58.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
24 Ö-2 100 50 100% 79 79.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som ÖV mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
33 S= -110 39 78% 118 78.7%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
43 V= 140 49 98% 167 83.5%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som NS mot par 47, Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist
52 N+2 170 26 52% 193 77.2%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
65 S-1 -50 12 24% 205 68.3%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som NS mot par 45, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
73NT V= -600 20 40% 225 64.3%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
82 V+1 -140 28 56% 253 63.2%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som NS mot par 44, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
92 S= 110 37 74% 290 64.4%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
101 V+3 -170 35 70% 325 65.0%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som ÖV mot par 43, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
114 N-3 150 49 98% 374 68.0%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
123 V+1 130 40 80% 414 69.0%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som ÖV mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
134 N+1 -650 26 52% 440 67.7%52EDKn965D9E97 9841081062106532
143 V-1 -50 29 58% 469 67.0%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som NS mot par 55, Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas
154 V= -420 43 86% 512 68.3%109653Kn986E653 K21087ED542942
162NT V-2 200 44 88% 556 69.5%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som ÖV mot par 54, Mats Andersson - Sten Ahlgren
174 V+1 150 41 82% 597 70.2%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
183NT V+1 430 43 86% 640 71.1%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som NS mot par 52, Tatyana Trendafilova - Klas Bellander
193NT N-1 -50 6 12% 646 68.0%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
204 N-3 -300 1 2% 647 64.7%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som NS mot par 51, Kent Hermansson - Lars Becklén
213NT S= 600 25 50% 672 64.0%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
223 V-2 200 35 70% 707 64.3%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som NS mot par 50, Anita Persson - Elsa Andersson
234 Ö-1 100 46 92% 753 65.5%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
242 Ö+2 -170 13 26% 766 63.8%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104