Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Gunilla Wallin - Åke Kajrup

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 47, Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist
13 S-1 -50 29 58% 29 58.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö-1 50 46 92% 75 75.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som NS mot par 46, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
31NT N+2 150 40 80% 115 76.7%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
43 V-2 200 49 98% 164 82.0%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som NS mot par 44, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
54 N= 620 41 82% 205 82.0%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 S+1 450 45 90% 250 83.3%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som NS mot par 43, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
73NT V= -600 20 40% 270 77.1%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
84 V= -420 8 16% 278 69.5%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som ÖV mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
91NT Ö= 90 34 68% 312 69.3%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
104 V+2 680 48 96% 360 72.0%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som ÖV mot par 55, Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas
113 N+2 -150 8 16% 368 66.9%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
122 V+2 130 40 80% 408 68.0%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som NS mot par 54, Mats Andersson - Sten Ahlgren
134 N+1 650 24 48% 432 66.5%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
144 Ö-1 50 21 42% 453 64.7%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som ÖV mot par 53, Kerstin Degermark - Mona Berge
154 V+1 450 28 56% 481 64.1%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
161NT Ö= 90 26 52% 507 63.4%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som NS mot par 51, Kent Hermansson - Lars Becklén
173NT V-1 50 38 76% 545 64.1%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT Ö= -400 22 44% 567 63.0%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som NS mot par 50, Anita Persson - Elsa Andersson
193NT N+1 430 39 78% 606 63.8%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
202 V= -110 27 54% 633 63.3%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som NS mot par 49, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
213NT N= 600 25 50% 658 62.7%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
222NT Ö-1 100 22 44% 680 61.8%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som NS mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
233NT V= -600 23 46% 703 61.1%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
242 V= -110 28 56% 731 60.9%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104