Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Göran Ekelund - Sverker Hellsten

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 45, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
11NT V-1 50 40 80% 40 80.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
22 Ö+1 -140 34 68% 74 74.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som NS mot par 43, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
32 N+4 170 47 94% 121 80.7%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
44 S= 130 38 76% 159 79.5%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som NS mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
53NT S= 600 29 58% 188 75.2%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 S-2 -100 3 6% 191 63.7%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som ÖV mot par 55, Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas
73NT Ö= 600 30 60% 221 63.1%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
83NT Ö= 400 31 62% 252 63.0%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som ÖV mot par 54, Mats Andersson - Sten Ahlgren
92 S= -110 13 26% 265 58.9%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
102 V+1 140 7 14% 272 54.4%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som NS mot par 53, Kerstin Degermark - Mona Berge
113 Ö-2 100 12 24% 284 51.6%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
121NT V-1 50 35 70% 319 53.2%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som ÖV mot par 52, Tatyana Trendafilova - Klas Bellander
134 N+1 -650 26 52% 345 53.1%52EDKn965D9E97 9841081062106532
143 N= -140 17 34% 362 51.7%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som NS mot par 50, Anita Persson - Elsa Andersson
154 V+1 -450 22 44% 384 51.2%109653Kn986E653 K21087ED542942
162 V-1 100 38 76% 422 52.8%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som NS mot par 49, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
173 V+1 -130 14 28% 436 51.3%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT Ö= -400 22 44% 458 50.9%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som NS mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
193NT N+1 430 39 78% 497 52.3%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
202 V+1 -140 15 30% 512 51.2%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som NS mot par 47, Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist
213NT S+2 660 44 88% 556 53.0%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
222NT Ö-3 300 45 90% 601 54.6%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som ÖV mot par 46, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
234 V-1 -100 4 8% 605 52.6%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
242 Ö= 110 22 44% 627 52.2%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2