Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Bibi Jönsson - Willy Landgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
12 Ö= -110 16 32% 16 32.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö-1 50 46 92% 62 62.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som NS mot par 55, Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas
32 S= 90 5 10% 67 44.7%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
43 S+1 130 38 76% 105 52.5%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som ÖV mot par 54, Mats Andersson - Sten Ahlgren
54 S= -620 9 18% 114 45.6%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
64 N+1 -450 5 10% 119 39.7%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som ÖV mot par 53, Kerstin Degermark - Mona Berge
73NT V-1 -100 6 12% 125 35.7%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
83NT V= 400 31 62% 156 39.0%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som NS mot par 52, Tatyana Trendafilova - Klas Bellander
92 S-1 -50 25 50% 181 40.2%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
104 Ö+1 -650 10 20% 191 38.2%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som ÖV mot par 51, Kent Hermansson - Lars Becklén
113NT S+2 -460 0 0% 191 34.7%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
122NT V-3 -150 1 2% 192 32.0%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som NS mot par 49, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
134 N+1 650 24 48% 216 33.2%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
144 N-1 -50 11 22% 227 32.4%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som NS mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
154 V+1 -450 22 44% 249 33.2%109653Kn986E653 K21087ED542942
162NT S= 120 42 84% 291 36.4%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som NS mot par 47, Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist
173 Ö= -110 25 50% 316 37.2%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT V= -400 22 44% 338 37.6%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som NS mot par 46, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
193NT S= 400 23 46% 361 38.0%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
201NT S= 90 38 76% 399 39.9%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som ÖV mot par 45, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
213NT S+2 -660 6 12% 405 38.6%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
222 V-1 -100 28 56% 433 39.4%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som NS mot par 44, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
232 S-3 -300 31 62% 464 40.3%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
243 Ö= -110 28 56% 492 41.0%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104