Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 54, Mats Andersson - Sten Ahlgren
12 V= -110 16 32% 16 32.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö= -400 16 32% 32 32.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som ÖV mot par 53, Kerstin Degermark - Mona Berge
32NT N+1 -150 10 20% 42 28.0%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
43 V-1 -100 28 56% 70 35.0%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som ÖV mot par 52, Tatyana Trendafilova - Klas Bellander
54 N= -620 9 18% 79 31.6%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
64 N-1 50 38 76% 117 39.0%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som NS mot par 51, Kent Hermansson - Lars Becklén
73NT V= -600 20 40% 137 39.1%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
84 V= -420 8 16% 145 36.2%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som ÖV mot par 50, Anita Persson - Elsa Andersson
91NT Ö-3 -300 1 2% 146 32.4%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
104 V+1 650 40 80% 186 37.2%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som NS mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
112 N+2 130 31 62% 217 39.5%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
123 V+1 -130 10 20% 227 37.8%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som NS mot par 47, Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist
133NT S+2 660 40 80% 267 41.1%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
143 N-1 -50 11 22% 278 39.7%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som NS mot par 46, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
154 V+2 -480 2 4% 280 37.3%109653Kn986E653 K21087ED542942
162NT Ö= -120 5 10% 285 35.6%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som NS mot par 45, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
173NT V-2 100 47 94% 332 39.1%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT V+1 -430 7 14% 339 37.7%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som ÖV mot par 44, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
193NT N+1 -430 11 22% 350 36.8%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
202 V= 110 23 46% 373 37.3%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som NS mot par 43, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
213NT S-1 -100 10 20% 383 36.5%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
224 V-3 300 45 90% 428 38.9%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som NS mot par 55, Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas
232NT V+2 -180 34 68% 462 40.2%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
244 V-1 50 37 74% 499 41.6%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104