Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 46, Ebba Ericsson - Ulla Regnér
12NT S-1 50 21 42% 21 42.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
23NT Ö+1 430 48 96% 69 69.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som NS mot par 44, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
32 S+3 150 40 80% 109 72.7%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
42 V= -110 6 12% 115 57.5%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som NS mot par 43, Anna Kjellberg - Wiviann Hassel
53 N= 140 20 40% 135 54.0%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 Ö-2 200 26 52% 161 53.7%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som NS mot par 42, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
73NT V= -600 20 40% 181 51.7%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
83NT V+1 -430 1 2% 182 45.5%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som NS mot par 55, Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas
91NT Ö= -90 16 32% 198 44.0%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
104 V= -620 19 38% 217 43.4%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som ÖV mot par 54, Mats Andersson - Sten Ahlgren
113NT S+1 -430 3 6% 220 40.0%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
123 N= -140 4 8% 224 37.3%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som NS mot par 53, Kerstin Degermark - Mona Berge
134 N+1 650 24 48% 248 38.2%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
143 V-2 100 26 52% 274 39.1%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som NS mot par 51, Kent Hermansson - Lars Becklén
154 V+2 -480 2 4% 276 36.8%109653Kn986E653 K21087ED542942
161NT Ö+1 -120 5 10% 281 35.1%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som NS mot par 50, Anita Persson - Elsa Andersson
172 Ö+4 -170 6 12% 287 33.8%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT Ö+3 -490 0 0% 287 31.9%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som ÖV mot par 49, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
193NT N+1 -430 11 22% 298 31.4%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
203 V= 140 35 70% 333 33.3%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som ÖV mot par 48, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
213NT S+2 -660 6 12% 339 32.3%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
222 V-3 -300 5 10% 344 31.3%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som NS mot par 47, Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist
232NT V= -120 38 76% 382 33.2%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
243 Ö-1 50 37 74% 419 34.9%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104