Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Jane Girdo - Gunlis Åberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 23, Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten
12NT S= 120 49 98% 49 98.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö= -400 16 32% 65 65.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som ÖV mot par 7, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
32NT N= -120 32 64% 97 64.7%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
42 V-1 -100 28 56% 125 62.5%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som ÖV mot par 1, Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning
54 S-1 100 40 80% 165 66.0%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
64 Ö-1 -100 29 58% 194 64.7%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som NS mot par 8, Marianne Falck - Berit Kallstenius
73NT V-1 100 44 88% 238 68.0%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
81NT Ö+2 -150 26 52% 264 66.0%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som ÖV mot par 2, Ulla Borgström - Monica Wester
93 Ö+1 130 46 92% 310 68.9%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
102 V+4 230 25 50% 335 67.0%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som NS mot par 9, Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander
113 N+1 130 31 62% 366 66.5%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
122 S= 90 40 80% 406 67.7%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som NS mot par 3, Karen Nielsen - Thomas Davy
134 N+1 650 24 48% 430 66.2%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
144 N-1 -50 11 22% 441 63.0%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som ÖV mot par 10, Mona Andersson - Sonja Christensson
154 V+1 450 28 56% 469 62.5%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
164D Ö-2 -500 0 0% 469 58.6%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som ÖV mot par 4, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
172NT V-1 -50 12 24% 481 56.6%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
183NT Ö= 400 28 56% 509 56.6%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som NS mot par 11, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
193NT S+1 430 39 78% 548 57.7%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
203 N-2 -200 4 8% 552 55.2%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som ÖV mot par 26, Bodil Wikström - Ulla Lundström
214 S-2 200 47 94% 599 57.0%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
222 V-1 -100 28 56% 627 57.0%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
233NT V+1 630 36 72% 663 57.7%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
242 V= 110 22 44% 685 57.1%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2