Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Gunilla Ljung - Gun Bellander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
12 V-1 -50 10 20% 10 20.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
23NT Ö+1 430 48 96% 58 58.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som NS mot par 22, Agneta Johansson - Lars Svensson
33 S= 110 11 22% 69 46.0%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
44 N= 130 38 76% 107 53.5%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som NS mot par 7, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
54 N= 620 41 82% 148 59.2%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 S+1 450 45 90% 193 64.3%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som ÖV mot par 1, Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning
73NT V-1 -100 6 12% 199 56.9%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
84 V= 420 42 84% 241 60.2%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som NS mot par 8, Marianne Falck - Berit Kallstenius
92 S+1 110 37 74% 278 61.8%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
102 V+1 -140 43 86% 321 64.2%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som NS mot par 2, Ulla Borgström - Monica Wester
113 S+1 130 31 62% 352 64.0%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
121NT V= -90 29 58% 381 63.5%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som ÖV mot par 9, Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander
132 Ö-1 -100 46 92% 427 65.7%52EDKn965D9E97 9841081062106532
142 N+2 -170 8 16% 435 62.1%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som ÖV mot par 3, Karen Nielsen - Thomas Davy
154 V+1 450 28 56% 463 61.7%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
163 N-1 50 18 36% 481 60.1%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som NS mot par 10, Mona Andersson - Sonja Christensson
173 Ö-1 50 38 76% 519 61.1%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
184 V-1 50 43 86% 562 62.4%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som ÖV mot par 26, Bodil Wikström - Ulla Lundström
193NT N= -400 27 54% 589 62.0%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
202 V+1 140 35 70% 624 62.4%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som ÖV mot par 5, Monica Gilhorn - Anita Martinsson
213NT N-2 200 47 94% 671 63.9%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
222 V-1 -100 28 56% 699 63.5%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som ÖV mot par 12, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
233NT V+2 660 43 86% 742 64.5%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
242 Ö+1 140 32 64% 774 64.5%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2