Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Grete Derand - Susanne Ramel

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 4, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
13 Ö= -140 8 16% 8 16.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
22NT Ö= -120 38 76% 46 46.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som ÖV mot par 11, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
31NT N+1 -120 32 64% 78 52.0%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
44 S= -130 12 24% 90 45.0%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som ÖV mot par 5, Monica Gilhorn - Anita Martinsson
54 N= -620 9 18% 99 39.6%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
64 S= -420 16 32% 115 38.3%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som ÖV mot par 22, Agneta Johansson - Lars Svensson
73NT V= 600 30 60% 145 41.4%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
84 V-1 -50 9 18% 154 38.5%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som NS mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
91NT Ö= -90 16 32% 170 37.8%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
101NT Ö+2 -150 40 80% 210 42.0%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som ÖV mot par 26, Bodil Wikström - Ulla Lundström
114 N-3 150 49 98% 259 47.1%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
123 V+1 170 50 100% 309 51.5%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som ÖV mot par 1, Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning
134 N= -620 40 80% 349 53.7%52EDKn965D9E97 9841081062106532
143 N= -140 17 34% 366 52.3%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som ÖV mot par 8, Marianne Falck - Berit Kallstenius
154 V+1 450 28 56% 394 52.5%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
163NT S-2 100 35 70% 429 53.6%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som ÖV mot par 2, Ulla Borgström - Monica Wester
173 Ö+2 150 41 82% 470 55.3%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
183NT V= 400 28 56% 498 55.3%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som ÖV mot par 9, Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander
192 N= -90 38 76% 536 56.4%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
202 V+2 170 44 88% 580 58.0%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som NS mot par 3, Karen Nielsen - Thomas Davy
213NT S-1 -100 10 20% 590 56.2%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
222 V-2 200 35 70% 625 56.8%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som ÖV mot par 10, Mona Andersson - Sonja Christensson
233NT V+2 660 43 86% 668 58.1%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
243 Ö= 140 32 64% 700 58.3%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2