Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Ulla Borgström - Monica Wester

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Hanna Lewandowski - Christina Leander
13 N-1 50 21 42% 21 42.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
23NT Ö-1 -50 4 8% 25 25.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som NS mot par 14, Bert Jellhede - Berit Jellhede
33 S+1 130 28 56% 53 35.3%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
42 V= -110 6 12% 59 29.5%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som NS mot par 13, Kim Nyström - Eva Persson
54 S= 620 41 82% 100 40.0%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 S= 420 34 68% 134 44.7%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som NS mot par 12, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
73NT V= -600 20 40% 154 44.0%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
84 V-1 50 41 82% 195 48.8%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som NS mot par 25, Jane Girdo - Gunlis Åberg
93 Ö+1 -130 4 8% 199 44.2%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
102 V+4 -230 25 50% 224 44.8%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som ÖV mot par 24, Gunilla Ljung - Gun Bellander
113 S+1 -130 19 38% 243 44.2%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
121NT V= 90 21 42% 264 44.0%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som NS mot par 23, Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten
134 N+1 650 24 48% 288 44.3%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
142 N+2 170 42 84% 330 47.1%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som NS mot par 21, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
154 V= -420 43 86% 373 49.7%109653Kn986E653 K21087ED542942
163 S-2 -100 15 30% 388 48.5%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som NS mot par 20, Grete Derand - Susanne Ramel
173 Ö+2 -150 9 18% 397 46.7%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT V= -400 22 44% 419 46.6%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som ÖV mot par 19, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
193NT N= -400 27 54% 446 46.9%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
202 V= 110 23 46% 469 46.9%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som ÖV mot par 18, Jan Öhman - Gunnar Olsson
215 N= -600 25 50% 494 47.0%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
222 V-1 -100 28 56% 522 47.5%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som NS mot par 17, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
233NT V+2 -660 7 14% 529 46.0%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
243 V-2 100 44 88% 573 47.8%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104