Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 9, Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander
12 S-1 -50 29 58% 29 58.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö= -400 16 32% 45 45.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som NS mot par 3, Karen Nielsen - Thomas Davy
33 S+1 130 28 56% 73 48.7%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
43 V-1 100 22 44% 95 47.5%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som ÖV mot par 10, Mona Andersson - Sonja Christensson
54 S= -620 9 18% 104 41.6%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
65 S-2 100 47 94% 151 50.3%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som ÖV mot par 26, Bodil Wikström - Ulla Lundström
73NT V-1 -100 6 12% 157 44.9%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
83NT Ö= 400 31 62% 188 47.0%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som ÖV mot par 5, Monica Gilhorn - Anita Martinsson
92 S= -110 13 26% 201 44.7%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
103NT Ö-1 -100 2 4% 203 40.6%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som ÖV mot par 19, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
113NT S+1 -430 3 6% 206 37.5%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
121NT V-2 -100 7 14% 213 35.5%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
134 N+2 -680 3 6% 216 33.2%52EDKn965D9E97 9841081062106532
144 N-1 50 39 78% 255 36.4%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som NS mot par 15, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
153NT V-1 50 48 96% 303 40.4%109653Kn986E653 K21087ED542942
164 N-2 -100 15 30% 318 39.8%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som ÖV mot par 7, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
173NT Ö= 400 48 96% 366 43.1%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
182NT V+2 180 16 32% 382 42.4%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som NS mot par 1, Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning
193NT S+2 460 49 98% 431 45.4%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
202 V= -110 27 54% 458 45.8%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som ÖV mot par 8, Marianne Falck - Berit Kallstenius
212 N+2 -170 32 64% 490 46.7%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
224 V-3 -300 5 10% 495 45.0%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som ÖV mot par 2, Ulla Borgström - Monica Wester
233NT V+2 660 43 86% 538 46.8%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
243 V-2 -100 6 12% 544 45.3%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2