Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Hanna Lewandowski - Christina Leander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Ulla Borgström - Monica Wester
13 N-1 -50 29 58% 29 58.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö-1 50 46 92% 75 75.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som ÖV mot par 9, Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander
31 S+1 -110 39 78% 114 76.0%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
42 V= 110 44 88% 158 79.0%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som NS mot par 26, Bodil Wikström - Ulla Lundström
54 S-1 -100 10 20% 168 67.2%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
64 S-1 -50 12 24% 180 60.0%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som ÖV mot par 4, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
73NT V+1 630 47 94% 227 64.9%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
83NT Ö+1 430 49 98% 276 69.0%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som ÖV mot par 11, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
92 S-1 50 25 50% 301 66.9%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
104 V-1 -100 2 4% 303 60.6%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som ÖV mot par 5, Monica Gilhorn - Anita Martinsson
112 Ö-1 -50 40 80% 343 62.4%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
123 Ö-1 -50 15 30% 358 59.7%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som ÖV mot par 18, Jan Öhman - Gunnar Olsson
134 N+1 -650 26 52% 384 59.1%52EDKn965D9E97 9841081062106532
143 N= -140 17 34% 401 57.3%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
154 V+1 450 28 56% 429 57.2%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
161NT Ö+2 150 50 100% 479 59.9%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som NS mot par 14, Bert Jellhede - Berit Jellhede
173 N-1 -50 32 64% 511 60.1%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT V-2 100 49 98% 560 62.2%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som ÖV mot par 7, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
193NT S-1 50 44 88% 604 63.6%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
202 V+1 140 35 70% 639 63.9%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som ÖV mot par 1, Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning
214 N+1 -650 11 22% 650 61.9%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
222 V-1 -100 28 56% 678 61.6%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som NS mot par 8, Marianne Falck - Berit Kallstenius
233NT Ö= -600 23 46% 701 61.0%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
243 V= -140 18 36% 719 59.9%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104