Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 8, Marianne Falck - Berit Kallstenius
13 Ö-1 -50 10 20% 10 20.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
23NT Ö= 400 34 68% 44 44.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som NS mot par 26, Bodil Wikström - Ulla Lundström
33 S-1 -50 1 2% 45 30.0%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
43 V-1 100 22 44% 67 33.5%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som ÖV mot par 3, Karen Nielsen - Thomas Davy
54 N-2 200 49 98% 116 46.4%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
64 N-1 50 38 76% 154 51.3%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som ÖV mot par 10, Mona Andersson - Sonja Christensson
73NT V= 600 30 60% 184 52.6%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
84 V-1 -50 9 18% 193 48.2%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som ÖV mot par 4, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
92 N-1 50 25 50% 218 48.4%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
104 V+1 650 40 80% 258 51.6%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som ÖV mot par 11, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
112 N+2 -130 19 38% 277 50.4%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
121NT V+1 120 29 58% 306 51.0%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som ÖV mot par 5, Monica Gilhorn - Anita Martinsson
132 N+3 -200 42 84% 348 53.5%52EDKn965D9E97 9841081062106532
144 N-2 100 46 92% 394 56.3%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som ÖV mot par 17, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
153NT V-1 -50 2 4% 396 52.8%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
164 N-2 100 35 70% 431 53.9%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
173NT V-2 -100 3 6% 434 51.1%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
183NT Ö+1 430 43 86% 477 53.0%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som NS mot par 13, Kim Nyström - Eva Persson
193NT S= 400 23 46% 500 52.6%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
203 V= -140 15 30% 515 51.5%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som NS mot par 7, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
213NT S+3 690 49 98% 564 53.7%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
223 Ö-3 300 45 90% 609 55.4%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som NS mot par 1, Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning
232 S-3 -300 31 62% 640 55.7%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
244 V-2 100 44 88% 684 57.0%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104