Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Bert Jellhede - Berit Jellhede

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 26, Bodil Wikström - Ulla Lundström
11NT N+1 -120 1 2% 1 2.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
22NT Ö= 120 12 24% 13 13.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som ÖV mot par 2, Ulla Borgström - Monica Wester
33 S+1 -130 22 44% 35 23.3%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
42 V= 110 44 88% 79 39.5%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som ÖV mot par 9, Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander
54 S-1 100 40 80% 119 47.6%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
62 Ö+1 140 50 100% 169 56.3%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som ÖV mot par 3, Karen Nielsen - Thomas Davy
73NT Ö-1 -100 6 12% 175 50.0%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
83NT V= 400 31 62% 206 51.5%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som ÖV mot par 10, Mona Andersson - Sonja Christensson
92 S-2 100 41 82% 247 54.9%KD72D84E4EKn76 8E953983109852
102 V+2 170 15 30% 262 52.4%Kn52KKn75EKn7426 ED876E23E10752
Rond 6, som ÖV mot par 4, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
113 N= -110 32 64% 294 53.5%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
123NT V-3 -150 1 2% 295 49.2%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som NS mot par 11, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
134 N+2 680 47 94% 342 52.6%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
142 V= -110 1 2% 343 49.0%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som ÖV mot par 5, Monica Gilhorn - Anita Martinsson
154 V= 420 7 14% 350 46.7%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
162NT S-2 100 35 70% 385 48.1%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som ÖV mot par 16, Hanna Lewandowski - Christina Leander
173 N-1 50 18 36% 403 47.4%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
183NT V-2 -100 1 2% 404 44.9%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som NS mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
193NT N-1 -50 6 12% 410 43.2%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
201NT S= 90 38 76% 448 44.8%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som NS mot par 12, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
213NT S= 600 25 50% 473 45.0%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
223 V-2 200 35 70% 508 46.2%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som ÖV mot par 7, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
233NT V+1 630 36 72% 544 47.3%EK655E962Kn743 D94EKn1082D3ED5
243NT Ö-3 -150 0 0% 544 45.3%842EK3K6KDKn83 K10798765Kn52E2