Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Louise Grandinsson - Monica Lannerud

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
12 Ö= 110 34 68% 34 68.0%765432102D6D107 K98E985E973E8
23NT Ö= 400 34 68% 68 68.0%EKn64E65D63E102 KD71043K107D873
Rond 2, som ÖV mot par 1, Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning
32 S+3 -150 10 20% 78 52.0%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
43 S+1 -130 12 24% 90 45.0%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som ÖV mot par 8, Marianne Falck - Berit Kallstenius
54 S-1 100 40 80% 130 52.0%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
65 S-1 50 38 76% 168 56.0%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som ÖV mot par 2, Ulla Borgström - Monica Wester
73NT V= 600 30 60% 198 56.6%32D95E75K9752 DKn104E73KDKn3E6
84 V-1 -50 9 18% 207 51.8%E105D73D543ED5 KKn872KKn2Kn86K2
Rond 5, som NS mot par 9, Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander
91NT Ö-3 300 49 98% 256 56.9%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
101 V+3 -170 35 70% 291 58.2%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som ÖV mot par 3, Karen Nielsen - Thomas Davy
113 N= -110 32 64% 323 58.7%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
122 V+2 130 40 80% 363 60.5%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som NS mot par 10, Mona Andersson - Sonja Christensson
133NT S+2 660 40 80% 403 62.0%EDKn106332EKn838 K7K74K754KDKn4
143 N= 140 33 66% 436 62.3%E109754ED6K984 D8283E762Kn986
Rond 8, som NS mot par 4, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
154 V= -420 43 86% 479 63.9%109653Kn986E653 K21087ED542942
163NT S-1 -50 32 64% 511 63.9%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som ÖV mot par 11, Christer Ekberg - Claudia Sjöberg
172NT V= 120 31 62% 542 63.8%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
183NT V= 400 28 56% 570 63.3%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som ÖV mot par 5, Monica Gilhorn - Anita Martinsson
193NT N-2 100 50 100% 620 65.3%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
204 N-3 300 49 98% 669 66.9%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som ÖV mot par 14, Bert Jellhede - Berit Jellhede
213NT S= -600 25 50% 694 66.1%E9686521076343 Kn53KKn93K92D92
223 V-2 -200 15 30% 709 64.5%ED2410987EK976 108654D10873D4D
Rond 12, som NS mot par 24, Gunilla Ljung - Gun Bellander
233NT V+2 -660 7 14% 716 62.3%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
242 Ö+1 -140 18 36% 734 61.2%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104