Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Christer Ekberg - Claudia Sjöberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
13 Ö= -140 8 16% 8 16.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
22NT Ö+1 -150 30 60% 38 38.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som NS mot par 20, Grete Derand - Susanne Ramel
31NT N+1 120 18 36% 56 37.3%109K95E954Kn1075 EKn862E108KD1068
44 S= 130 38 76% 94 47.0%Kn6E541063ED1063 83K9EKD852Kn92
Rond 3, som ÖV mot par 19, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
54 N-2 200 49 98% 143 57.2%E95K10865DKn1082 D83210976Kn2543
64 S= -420 16 32% 159 53.0%ED1098795EKn984 Kn54107453D10874
Rond 4, som NS mot par 18, Jan Öhman - Gunnar Olsson
73NT V-1 100 44 88% 203 58.0%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
84 V-1 50 41 82% 244 61.0%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som NS mot par 16, Hanna Lewandowski - Christina Leander
92 S-1 -50 25 50% 269 59.8%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
104 V-1 100 48 96% 317 63.4%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som NS mot par 15, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
112 N+2 130 31 62% 348 63.3%104KKn64EK62Kn102 ED7E72Kn984374
121NT V+1 -120 21 42% 369 61.5%D75965E62K1096 K8610723ED7532
Rond 7, som ÖV mot par 14, Bert Jellhede - Berit Jellhede
134 N+2 -680 3 6% 372 57.2%52EDKn965D9E97 9841081062106532
142 V= 110 49 98% 421 60.1%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som ÖV mot par 13, Kim Nyström - Eva Persson
155 V= 450 28 56% 449 59.9%D754KD427KKn87 EKn863EKn9K103D10
161NT Ö= 90 26 52% 475 59.4%K32Kn1094E98642 D876E9875D5KKn
Rond 9, som NS mot par 12, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
172NT V= -120 19 38% 494 58.1%E532KDKn10410584 Kn74986D976Kn75
183NT V= -400 22 44% 516 57.3%E8676Kn102D9873 D10732DKn93654Kn
Rond 10, som ÖV mot par 25, Jane Girdo - Gunlis Åberg
193NT S+1 -430 11 22% 527 55.5%96D1096Kn42Kn632 EKn432875E976D
203 N-2 200 46 92% 573 57.3%DKn43854854KKn2 E10865K632E10103
Rond 11, som NS mot par 23, Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten
213NT S+1 630 36 72% 609 58.0%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
223 V-3 300 45 90% 654 59.5%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som NS mot par 22, Agneta Johansson - Lars Svensson
234 Ö+1 -150 36 72% 690 60.0%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
242NT Ö+2 -180 10 20% 700 58.3%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104