Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Partävling, 26 bord, 52 par. Antal brickor: 24. Medel: 600.0.

Privatprotokoll för Mona Andersson - Sonja Christensson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 19, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
13 N= 110 45 90% 45 90.0%EKn310852KKn9654 DKn10KD764KKn432
23NT Ö= -400 16 32% 61 61.0%852KKn98784296 1093D2EKn95KKn54
Rond 2, som ÖV mot par 18, Jan Öhman - Gunnar Olsson
33 S+1 -170 3 6% 64 42.7%K54Kn2Kn73KD942 D73D764382E63
45 S-1 100 39 78% 103 51.5%D97D1076374K84 EK10542Kn82Kn975
Rond 3, som NS mot par 17, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
54 S= 620 41 82% 144 57.6%1074DKn542D74E7 KKn6EK83E93K96
65 S-2 -100 3 6% 147 49.0%62ED2KD1076K92 K3KKn8632EKn653
Rond 4, som NS mot par 15, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
73NT V= -600 20 40% 167 47.7%K986Kn841098483 E75K106262DKn104
84 V-1 50 41 82% 208 52.0%D96E85972Kn1064 4310964EK109873
Rond 5, som NS mot par 14, Bert Jellhede - Berit Jellhede
92 S-2 -100 9 18% 217 48.2%Kn64KKn762DKn76D E1095310K1052K43
102 V+2 -170 35 70% 252 50.4%1094109631065D43 K3D84KD98KKn98
Rond 6, som ÖV mot par 13, Kim Nyström - Eva Persson
112 S+2 -130 19 38% 271 49.3%Kn8653D3D5KD85 K9210985107E963
121NT V+1 120 29 58% 300 50.0%Kn1093DKn84D9744 E42EK3KKn1085Kn8
Rond 7, som ÖV mot par 12, Louise Grandinsson - Monica Lannerud
133NT S+2 -660 10 20% 310 47.7%52EDKn965D9E97 9841081062106532
143 N= -140 17 34% 327 46.7%Kn6K954Kn5EKD107 K3Kn1072D1043532
Rond 8, som NS mot par 25, Jane Girdo - Gunlis Åberg
154 V+1 -450 22 44% 349 46.5%109653Kn986E653 K21087ED542942
164D Ö-2 500 50 100% 399 49.9%EKn1052Kn63E8732 94KD104K6D10753
Rond 9, som ÖV mot par 24, Gunilla Ljung - Gun Bellander
173 Ö-1 -50 12 24% 411 48.4%K9863EKKn8ED96 D10E752432K1032
184 V-1 -50 7 14% 418 46.4%K5K8K983K10542 Kn94E10542ED7E6
Rond 10, som NS mot par 22, Agneta Johansson - Lars Svensson
193NT N-1 -50 6 12% 424 44.6%8K432K3EK10754 KD1075EKnD108598
202 V+1 -140 15 30% 439 43.9%92Kn107KDKn97ED4 K7ED963298765
Rond 11, som NS mot par 21, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
213NT S-1 -100 10 20% 449 42.8%KD10742E8E8765 8ED1074DKn54KKn10
222 V= -110 4 8% 453 41.2%Kn73K965EKKn1052 K9EKn2Kn6532843
Rond 12, som NS mot par 20, Grete Derand - Susanne Ramel
233NT V+2 -660 7 14% 460 40.0%1087326410810962 KnKD973KKn754K8
243 Ö= -140 18 36% 478 39.8%E65Kn429879765 DKn93D10ED1043104