Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag 26/7 scratch 2017-07-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 26/7 scratch 2017-07-26

Partävling, 25 bord, 50 par. Antal brickor: 24. Medel: 576.0.

Privatprotokoll för Jan Öhman - Gunnar Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 42, Björn Karlsson - Ann Bomark
13NT N-1 50 45 94% 45 94.0%107D7E75286532 K432Kn10321084KKn
24 V+2 480 27 56% 72 75.0%D652DKn103EKKn97 EK10983K9DKn8102
Rond 2, som ÖV mot par 31, Jane Brändemar - Nina Nilsson
33NT Ö+1 630 45 94% 117 81.3%DKn82D85E8D876 93K1032KD2EKn105
43NT V-1 -100 31 65% 148 77.2%KKn105K108754E86 D622ED86532KD
Rond 3, som ÖV mot par 37, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
53 S+1 -170 4 8% 152 63.4%E985105109852107 7KD87DKn63E932
66NT S= -990 4 8% 156 54.2%98D969873D973 107654E8735284
Rond 4, som ÖV mot par 32, Håkan Linse - Ing-Britt Jurén
73NT S+1 -630 15 31% 171 50.9%D754D9684E864 K838754763K103
83NT V+2 460 42 88% 213 55.5%Kn210642ED8EKn42 EK874EDKKn9696
Rond 5, som ÖV mot par 38, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
93NT Ö-1 -100 18 38% 231 53.6%EK52108E75D1063 8KD974D9643K7
104 V-3 -300 5 10% 236 49.2%8752KD1084KDKn10 D10ED1098429342
Rond 6, som ÖV mot par 33, Karin Andrée - Agneta Dunemark
113NT V+4 520 47 98% 283 53.6%ED10710962E9732 Kn876E64EK3KD4
123 V= 140 29 60% 312 54.2%74E4K10952E965 DKn10532KD97834
Rond 7, som ÖV mot par 39, Anita Olofsson - Ulf Öjing
133 S-3 300 45 94% 357 57.2%EKn9621087K3KD10 K4KKn52842Kn976
143NT Ö= 400 41 85% 398 59.2%DKnKn105DKn4EK1093 E10873KD9765Kn7
Rond 8, som NS mot par 34, Anitha Lindgren - Marian Krook
152 Ö-1 50 13 27% 411 57.1%E8ED32D86D975 D1054Kn8Kn97KKn102
164 Ö+1 -150 21 44% 432 56.2%7543Kn74Kn953Kn10 Kn2EKD85364298
Rond 9, som NS mot par 40, Marianne Falck - Ann Christin Åxman
172 N-1 -50 30 63% 462 56.6%KD875E75K42D10 EKn10Kn9641096862
184 Ö-1 50 48 100% 510 59.1%E763974103KKn83 Kn422DKn62ED1092
Rond 10, som ÖV mot par 35, Karen Nielsen - Thomas Davy
194 V+3 710 41 85% 551 60.4%E98323DED10842 KKn754ED59732Kn
202 V+1 140 32 67% 583 60.8%EKn41084294DKn95 D10532K93ED867
Rond 11, som NS mot par 41, Olle Persson - Stefan Eriksson
214 N+1 650 37 77% 620 61.5%KD842KKn3285E6 10ED87K72KDKn104
224 N= 420 46 96% 666 63.1%67542D1096Kn632 1093KDKn9EK7ED9
Rond 12, som NS mot par 36, Hans Antolin - Sven Grahn
233NT S+1 630 42 88% 708 64.2%EKn10757K94E986 8ED52D52KKn542
243NT N= 400 41 85% 749 65.0%93ED73Kn54EKn94 EKn8658EK2D852