Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsdag 26/7 scratch 2017-07-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 26/7 scratch 2017-07-26

Partävling, 25 bord, 50 par. Antal brickor: 24. Medel: 576.0.

Privatprotokoll för Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 35, Karen Nielsen - Thomas Davy
13NT N+1 -430 16 33% 16 33.0%107D7E75286532 K432Kn10321084KKn
24 V+1 450 5 10% 21 21.5%D652DKn103EKKn97 EK10983K9DKn8102
Rond 2, som ÖV mot par 41, Olle Persson - Stefan Eriksson
32 V-1 -100 4 8% 25 17.0%DKn82D85E8D876 93K1032KD2EKn105
43NT V-2 -200 14 29% 39 20.0%KKn105K108754E86 D622ED86532KD
Rond 3, som ÖV mot par 36, Hans Antolin - Sven Grahn
54 S-1 100 33 69% 72 29.8%E985105109852107 7KD87DKn63E932
66NT S= -990 4 8% 76 26.2%98D969873D973 107654E8735284
Rond 4, som ÖV mot par 42, Björn Karlsson - Ann Bomark
74 S= -130 48 100% 124 36.7%D754D9684E864 K838754763K103
84 V= 420 22 46% 146 37.9%Kn210642ED8EKn42 EK874EDKKn9696
Rond 5, som ÖV mot par 31, Jane Brändemar - Nina Nilsson
92 V+1 110 29 60% 175 40.3%EK52108E75D1063 8KD974D9643K7
103NT Ö-2 -200 18 38% 193 40.1%8752KD1084KDKn10 D10ED1098429342
Rond 6, som NS mot par 37, Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard
113NT V+1 -430 32 67% 225 42.5%K942KD8Kn74Kn86 53Kn109532D85105
122 V+1 -140 19 40% 244 42.3%E86108652ED4108 K9Kn3Kn76KDKn732
Rond 7, som ÖV mot par 32, Håkan Linse - Ing-Britt Jurén
132 S-3 300 45 94% 289 46.3%EKn9621087K3KD10 K4KKn52842Kn976
142NT Ö+1 150 31 65% 320 47.6%DKnKn105DKn4EK1093 E10873KD9765Kn7
Rond 8, som NS mot par 38, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
151NT N+2 150 45 94% 365 50.7%E8ED32D86D975 D1054Kn8Kn97KKn102
163NT Ö-2 200 39 81% 404 52.6%7543Kn74Kn953Kn10 Kn2EKD85364298
Rond 9, som NS mot par 33, Karin Andrée - Agneta Dunemark
174 Ö-1 50 42 88% 446 54.7%KD875E75K42D10 EKn10Kn9641096862
184 Ö= -420 25 52% 471 54.6%E763974103KKn83 Kn422DKn62ED1092
Rond 10, som ÖV mot par 39, Anita Olofsson - Ulf Öjing
193 Ö+2 200 7 15% 478 52.5%E98323DED10842 KKn754ED59732Kn
202 Ö-1 -100 10 21% 488 50.9%EKn41084294DKn95 D10532K93ED867
Rond 11, som ÖV mot par 34, Anitha Lindgren - Marian Krook
213NT N+1 -630 23 48% 511 50.8%9754D109639852 EKn6310965EKn473
222 V-1 -100 18 38% 529 50.2%EKn4E106Kn5432K4 KD875283810875
Rond 12, som ÖV mot par 40, Marianne Falck - Ann Christin Åxman
233 S+1 -130 38 79% 567 51.4%9631043E876373 KD42KKn986Kn10D10
243NT S-2 100 44 92% 611 53.1%102K10965D876K10 KD74Kn421093763