Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 19/7 scratch 2017-07-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 19/7 scratch 2017-07-19

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 407.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lars G Svensson - Kerstin Degermark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 3, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
14 Ö= -420 8.0 24% 8 24.0%1065Kn765642D85 EKKn984Kn83K932
22 Ö+1 -140 11.0 32% 19 28.0%K826542Kn53DKn6 10ED87K964K983
Rond 2, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
35 Ö+1 680 15.0 44% 34 33.3%EDKn1096EK1053EKn 872D98K1072K103
44 Ö-1 -100 6.0 18% 40 29.5%KK10752Kn2KDKn53 E106984E8610864
Rond 3, som ÖV mot par 12, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
53NT Ö-1 -50 3.0 9% 43 25.4%8EKKnK542EKn1076 EKKn9632763Kn83
64 S+1 -450 9.0 26% 52 25.5%D2942Kn108432102 Kn10453D976EK95
Rond 4, som NS mot par 18, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
74 S= 620 10.0 29% 62 26.0%EKn10941087321043 7653EKDKn6E2D3
83NT V+1 -430 19.0 56% 81 29.8%109310865852ED3 DKn8643D943542
Rond 5, som ÖV mot par 11, Stig Unoson - Ulla Wästberg
93 Ö-1 -100 9.0 26% 90 29.3%K65KKn8437EKn83 EKn9972E1086462
10Pass 12.0 35% 102 29.9%Kn10974KKn2KD983 D32ED7E3210642
Rond 6, som ÖV mot par 15, Anita Martinsson - Ulla Öberg
113NT Ö+2 460 34.0 100% 136 36.3%D1096ED432KKnKn5 76ED10976KD876
121NT V-2 -100 24.0 71% 160 39.2%Kn54862ED72KD5 D92Kn43954E432
Rond 7, som NS mot par 13, Anita Olofsson - Mona Berge
134 S+1 650 29.0 85% 189 42.7%10842KKn75ED474 EK976E10928723
141NT S-2 -100 6.0 18% 195 40.9%43K94D87631054 ED85ED2952KD9
Rond 8, som NS mot par 6, Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson
155 V-3 150 11.0 32% 206 40.3%EKD83KKn74276D Kn4E965KKn10843Kn
162 N+2 170 21.0 62% 227 41.7%Kn62D106293EKn93 KD5KKn95K7D842
Rond 9, som ÖV mot par 8, Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson
174 Ö= 420 16.0 47% 243 42.0%ED87695Kn2E1082 KKn954KD7K65D7
184 Ö= 130 0.0 0% 243 39.7%KD7543EDEK875 Kn9Kn63Kn109854D6
Rond 10, som NS mot par 2, Ulla Borgström - Monica Wester
192 V+1 -140 7.0 21% 250 38.7%7E538764EK654 D928764EKD327
204 V= -620 18.0 53% 268 39.4%96954KnKDKn6432 K742K8109641075
Rond 11, som ÖV mot par 17, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
212 Ö-2 -100 2.0 6% 270 37.8%EK10839873KD85 521052104EKn9643
223NT S+2 -460 1.0 3% 271 36.2%E81098654252Kn7 D1052KD3D109753
Rond 12, som ÖV mot par 14, Bibi Jönsson - Willy Landgren
234D N-3 800 34.0 100% 305 39.0%106210754987D65 KD983E2EKD6103
243 Ö+2 200 29.0 85% 334 40.9%D8622106432E108 E1054K64EDKn972