Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 19/7 scratch 2017-07-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 19/7 scratch 2017-07-19

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 407.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Milan Korac - Bengt Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 50, Anitha Lindgren - Marian Krook
12 Ö+2 170 15.0 44% 15 44.0%D7ED932EKD7Kn6 432K1081095E1074
23 Ö-1 -50 9.0 26% 24 35.0%DKn9763KKn821072 E541093ED107E54
Rond 2, som ÖV mot par 47, Mona Andersson - Jan-Erik Olsson
34 Ö+2 680 15.0 44% 39 38.0%EDKn1096EK1053EKn 872D98K1072K103
43 Ö+1 170 16.0 47% 55 40.2%KK10752Kn2KDKn53 E106984E8610864
Rond 3, som ÖV mot par 31, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
54 V= 420 12.0 35% 67 39.2%8EKKnK542EKn1076 EKKn9632763Kn83
64 N-1 50 30.0 88% 97 47.3%D2942Kn108432102 Kn10453D976EK95
Rond 4, som ÖV mot par 49, Bodil Mörnstad - Carin Millar
75D S= -850 5.0 15% 102 42.7%894Kn9875Kn10975 KD25KD6EK8642
83NT Ö+2 460 30.0 88% 132 48.4%K742Kn972EKKn106 E5EKDKn1076K987
Rond 5, som ÖV mot par 43, Kristin Ekholm - Anders Nordberg
93NT V= 600 34.0 100% 166 54.1%K65KKn8437EKn83 EKn9972E1086462
101 Ö= 80 17.0 50% 183 53.7%Kn10974KKn2KD983 D32ED7E3210642
Rond 6, som ÖV mot par 45, Karin Andrée - Agneta Dunemark
113NT Ö= 400 17.0 50% 200 53.4%D1096ED432KKnKn5 76ED10976KD876
121NT V-2 -100 24.0 71% 224 54.8%Kn54862ED72KD5 D92Kn43954E432
Rond 7, som NS mot par 39, Björn Karlsson - Thomas Davy
135D Ö-3 800 34.0 100% 258 58.3%10842KKn75ED474 EK976E10928723
141NT S+1 120 34.0 100% 292 61.3%43K94D87631054 ED85ED2952KD9
Rond 8, som ÖV mot par 48, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
155 N= -650 3.0 9% 295 57.8%965D83D587642 107210E92EK10953
163 N+1 -170 13.0 38% 308 56.6%987874E1052765 E1043E3DKn864K10
Rond 9, som ÖV mot par 33, Nicolae Östner - Mats Mårtensson
174 Ö= 420 16.0 47% 324 56.0%ED87695Kn2E1082 KKn954KD7K65D7
184 Ö= 420 15.0 44% 339 55.3%KD7543EDEK875 Kn9Kn63Kn109854D6
Rond 10, som NS mot par 46, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
192 S+2 130 28.0 82% 367 56.7%7E538764EK654 D928764EKD327
204 Ö+1 -650 5.0 15% 372 54.6%96954KnKDKn6432 K742K8109641075
Rond 11, som NS mot par 37, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
212NT N-2 -200 9.0 26% 381 53.3%DKn4D64E7631075 976EKKnKn92KD82
222 N+3 150 14.0 41% 395 52.7%KKn763KnK86EK42 94E7EKn43D10986
Rond 12, som NS mot par 44, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
233 V-3 300 32.0 94% 427 54.5%E754K83EK9874 KnDKn963Kn10542Kn2
243 V-1 50 22.0 65% 449 55.0%KnD853D9756543 K973EKn1097KKn8K