Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 19/7 scratch 2017-07-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 19/7 scratch 2017-07-19

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 407.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Adam Wasserstrom - Karin Eresund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 7, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
14 Ö= 420 26.0 76% 26 76.0%D7ED932EKD7Kn6 432K1081095E1074
22 Ö+1 140 23.0 68% 49 72.0%DKn9763KKn821072 E541093ED107E54
Rond 2, som ÖV mot par 15, Anita Martinsson - Ulla Öberg
34 Ö+2 680 15.0 44% 64 62.7%EDKn1096EK1053EKn 872D98K1072K103
43 S= -140 3.0 9% 67 49.2%KK10752Kn2KDKn53 E106984E8610864
Rond 3, som ÖV mot par 13, Anita Olofsson - Mona Berge
54 V= 420 12.0 35% 79 46.4%8EKKnK542EKn1076 EKKn9632763Kn83
64 N= -420 23.0 68% 102 50.0%D2942Kn108432102 Kn10453D976EK95
Rond 4, som NS mot par 2, Ulla Borgström - Monica Wester
75 S= 650 17.0 50% 119 50.0%EKn10941087321043 7653EKDKn6E2D3
83NT V+1 -430 19.0 56% 138 50.8%109310865852ED3 DKn8643D943542
Rond 5, som ÖV mot par 4, Kjell-Erik Nordgren - Per-Ingemar Nilsson
92 Ö= 110 20.0 59% 158 51.7%K65KKn8437EKn83 EKn9972E1086462
102NT V-1 -100 6.0 18% 164 48.3%Kn10974KKn2KD983 D32ED7E3210642
Rond 6, som NS mot par 10, Gunilla Wallin - Mats Andersson
115 V= -400 17.0 50% 181 48.5%EKn542Kn1098E432 K83K8755432109
122 N= 110 24.0 71% 205 50.3%1076EKD9Kn108396 EK831075K6Kn1087
Rond 7, som ÖV mot par 17, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
133 S+1 -170 28.0 82% 233 52.8%Kn3641065EKKn862 D5D83KKn93D1095
141NT S-2 100 28.0 82% 261 54.9%Kn10962108E4E873 K7Kn7653KKn10Kn62
Rond 8, som ÖV mot par 14, Bibi Jönsson - Willy Landgren
152 N+2 -170 18.0 53% 279 54.7%965D83D587642 107210E92EK10953
162 S+2 -170 13.0 38% 292 53.7%987874E1052765 E1043E3DKn864K10
Rond 9, som NS mot par 11, Stig Unoson - Ulla Wästberg
174 Ö+1 -450 3.0 9% 295 51.1%10Kn10842109KKn965 32E63ED874343
182 Ö+3 -200 27.0 79% 322 52.6%1062982K76Kn1043 E8K10754ED3292
Rond 10, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
191NT V-1 -100 17.0 50% 339 52.5%10864Kn109210D932 EKKn53KDKn95Kn108
204 Ö= 620 16.0 47% 355 52.2%E108EDKn32D732E DKn531076EK8598
Rond 11, som ÖV mot par 8, Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson
212 Ö= 110 15.0 44% 370 51.8%EK10839873KD85 521052104EKn9643
225 S+1 -420 8.0 24% 378 50.5%E81098654252Kn7 D1052KD3D109753
Rond 12, som ÖV mot par 18, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
232D N= -180 8.0 24% 386 49.4%106210754987D65 KD983E2EKD6103
243 S= -140 6.0 18% 392 48.1%D8622106432E108 E1054K64EDKn972