Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 19/7 scratch 2017-07-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 19/7 scratch 2017-07-19

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 407.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 4, Kjell-Erik Nordgren - Per-Ingemar Nilsson
14 Ö= -420 8.0 24% 8 24.0%1065Kn765642D85 EKKn984Kn83K932
24 Ö+1 -450 0.0 0% 8 12.0%K826542Kn53DKn6 10ED87K964K983
Rond 2, som NS mot par 5, Anders Olsson - Sten Ahlgren
34 Ö+3 -710 1.0 3% 9 9.0%K4Kn6Kn98654D76 537432ED98542
42 Ö+2 -170 18.0 53% 27 20.0%Kn52EDKnD754397 D9874363K109E2
Rond 3, som ÖV mot par 6, Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson
53NT Ö= 400 6.0 18% 33 19.6%8EKKnK542EKn1076 EKKn9632763Kn83
64 N+1 -450 9.0 26% 42 20.7%D2942Kn108432102 Kn10453D976EK95
Rond 4, som ÖV mot par 7, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
74 S= -620 24.0 71% 66 27.9%894Kn9875Kn10975 KD25KD6EK8642
83NT V+1 430 15.0 44% 81 29.9%K742Kn972EKKn106 E5EKDKn1076K987
Rond 5, som NS mot par 8, Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson
94 Ö-2 200 32.0 94% 113 37.0%D8742E106951075 103D5KDKn32KD94
101 Ö= -80 17.0 50% 130 38.3%K658310984KDKn5 E8109654Kn765E7
Rond 6, som NS mot par 9, Göran Nyqvist - Peter Perulf
113NT Ö+1 -430 6.0 18% 136 36.5%EKn542Kn1098E432 K83K8755432109
121NT V-2 100 10.0 29% 146 35.8%1076EKD9Kn108396 EK831075K6Kn1087
Rond 7, som NS mot par 10, Gunilla Wallin - Mats Andersson
134 S+1 650 29.0 85% 175 39.6%10842KKn75ED474 EK976E10928723
141NT S-1 -50 19.0 56% 194 40.8%43K94D87631054 ED85ED2952KD9
Rond 8, som ÖV mot par 11, Stig Unoson - Ulla Wästberg
152 N+2 -170 18.0 53% 212 41.6%965D83D587642 107210E92EK10953
163 V-1 -100 29.0 85% 241 44.3%987874E1052765 E1043E3DKn864K10
Rond 9, som NS mot par 12, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
173 V+1 -170 32.0 94% 273 47.2%10Kn10842109KKn965 32E63ED874343
184 Ö= -420 19.0 56% 292 47.7%1062982K76Kn1043 E8K10754ED3292
Rond 10, som NS mot par 1, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
192 S+1 110 23.0 68% 315 48.8%7E538764EK654 D928764EKD327
204 V-1 100 30.0 88% 345 50.8%96954KnKDKn6432 K742K8109641075
Rond 11, som NS mot par 2, Ulla Borgström - Monica Wester
212 N-2 -200 9.0 26% 354 49.6%DKn4D64E7631075 976EKKnKn92KD82
223 Ö-1 100 6.0 18% 360 48.1%KKn763KnK86EK42 94E7EKn43D10986
Rond 12, som NS mot par 3, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
232D N= 180 26.0 76% 386 49.3%E754K83EK9874 KnDKn963Kn10542Kn2
243 S= 140 28.0 82% 414 50.7%KnD853D9756543 K973EKn1097KKn8K