Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 19/7 scratch 2017-07-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 19/7 scratch 2017-07-19

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 407.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 6, Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson
13 Ö= 140 9.0 26% 9 26.0%D7ED932EKD7Kn6 432K1081095E1074
21 S+1 -110 3.0 9% 12 17.5%DKn9763KKn821072 E541093ED107E54
Rond 2, som NS mot par 7, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
35 Ö+1 -680 19.0 56% 31 30.3%K4Kn6Kn98654D76 537432ED98542
44 Ö-1 100 28.0 82% 59 43.2%Kn52EDKnD754397 D9874363K109E2
Rond 3, som NS mot par 8, Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson
53NT V-3 150 34.0 100% 93 54.6%759852E1096D94 D104D104D7K8532
63NT S-1 -50 4.0 12% 97 47.5%EK876KD107K587 953EKn86EDKn643
Rond 4, som NS mot par 9, Göran Nyqvist - Peter Perulf
75 S= 650 17.0 50% 114 47.9%EKn10941087321043 7653EKDKn6E2D3
83NT V+2 -460 4.0 12% 118 43.4%109310865852ED3 DKn8643D943542
Rond 5, som ÖV mot par 10, Gunilla Wallin - Mats Andersson
92 S-1 50 14.0 41% 132 43.1%K65KKn8437EKn83 EKn9972E1086462
10Pass 12.0 35% 144 42.3%Kn10974KKn2KD983 D32ED7E3210642
Rond 6, som NS mot par 11, Stig Unoson - Ulla Wästberg
113NT Ö+1 -430 6.0 18% 150 40.1%EKn542Kn1098E432 K83K8755432109
121NT V-2 100 10.0 29% 160 39.2%1076EKD9Kn108396 EK831075K6Kn1087
Rond 7, som NS mot par 12, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
133 S+2 200 17.0 50% 177 40.0%10842KKn75ED474 EK976E10928723
141NT S-1 -50 19.0 56% 196 41.1%43K94D87631054 ED85ED2952KD9
Rond 8, som NS mot par 1, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
153 V= -110 0.0 0% 196 38.4%EKD83KKn74276D Kn4E965KKn10843Kn
161 V+2 -110 0.0 0% 196 36.0%Kn62D106293EKn93 KD5KKn95K7D842
Rond 9, som NS mot par 2, Ulla Borgström - Monica Wester
174 Ö= -420 18.0 53% 214 37.0%10Kn10842109KKn965 32E63ED874343
184 Ö= -420 19.0 56% 233 38.1%1062982K76Kn1043 E8K10754ED3292
Rond 10, som NS mot par 3, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
191NT V-1 100 17.0 50% 250 38.7%7E538764EK654 D928764EKD327
204 Ö= -620 18.0 53% 268 39.4%96954KnKDKn6432 K742K8109641075
Rond 11, som NS mot par 4, Kjell-Erik Nordgren - Per-Ingemar Nilsson
211 Ö+1 -110 19.0 56% 287 40.2%DKn4D64E7631075 976EKKnKn92KD82
223 Ö-2 200 22.0 65% 309 41.3%KKn763KnK86EK42 94E7EKn43D10986
Rond 12, som ÖV mot par 5, Anders Olsson - Sten Ahlgren
232 V-2 -200 5.0 15% 314 40.2%106210754987D65 KD983E2EKD6103
242 N+1 -140 6.0 18% 320 39.2%D8622106432E108 E1054K64EDKn972