Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 19/7 scratch 2017-07-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 19/7 scratch 2017-07-19

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 407.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Terezia Lagerman - Bengt Rylander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 11, Stig Unoson - Ulla Wästberg
13 Ö= -140 25.0 74% 25 74.0%1065Kn765642D85 EKKn984Kn83K932
24 Ö-1 50 25.0 74% 50 74.0%K826542Kn53DKn6 10ED87K964K983
Rond 2, som ÖV mot par 1, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
34 Ö+2 680 15.0 44% 65 64.0%EDKn1096EK1053EKn 872D98K1072K103
43 Ö-2 -200 0.0 0% 65 48.0%KK10752Kn2KDKn53 E106984E8610864
Rond 3, som NS mot par 7, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
53NT Ö-1 50 31.0 91% 96 56.6%759852E1096D94 D104D104D7K8532
64 S+1 450 25.0 74% 121 59.5%EK876KD107K587 953EKn86EDKn643
Rond 4, som ÖV mot par 17, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
74 V= 130 31.0 91% 152 64.0%894Kn9875Kn10975 KD25KD6EK8642
83NT V-1 -50 0.0 0% 152 56.0%K742Kn972EKKn106 E5EKDKn1076K987
Rond 5, som ÖV mot par 14, Bibi Jönsson - Willy Landgren
92 Ö= 110 20.0 59% 172 56.3%K65KKn8437EKn83 EKn9972E1086462
102 Ö-1 -100 6.0 18% 178 52.5%Kn10974KKn2KD983 D32ED7E3210642
Rond 6, som NS mot par 8, Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson
115 V-2 100 33.0 97% 211 56.5%EKn542Kn1098E432 K83K8755432109
123 N= 140 30.0 88% 241 59.2%1076EKD9Kn108396 EK831075K6Kn1087
Rond 7, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
133 S+2 -200 17.0 50% 258 58.5%Kn3641065EKKn862 D5D83KKn93D1095
141NT S-1 50 15.0 44% 273 57.4%Kn10962108E4E873 K7Kn7653KKn10Kn62
Rond 8, som ÖV mot par 5, Anders Olsson - Sten Ahlgren
155D V-4 -800 0.0 0% 273 53.6%965D83D587642 107210E92EK10953
162 S+2 -170 13.0 38% 286 52.6%987874E1052765 E1043E3DKn864K10
Rond 9, som ÖV mot par 18, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
173 V+1 170 2.0 6% 288 49.9%ED87695Kn2E1082 KKn954KD7K65D7
184 Ö= 420 15.0 44% 303 49.6%KD7543EDEK875 Kn9Kn63Kn109854D6
Rond 10, som ÖV mot par 4, Kjell-Erik Nordgren - Per-Ingemar Nilsson
195D S-2 300 31.0 91% 334 51.7%10864Kn109210D932 EKKn53KDKn95Kn108
204 Ö+1 650 29.0 85% 363 53.4%E108EDKn32D732E DKn531076EK8598
Rond 11, som NS mot par 15, Anita Martinsson - Ulla Öberg
212 N-3 -300 3.0 9% 366 51.3%DKn4D64E7631075 976EKKnKn92KD82
225 S-1 -50 2.0 6% 368 49.2%KKn763KnK86EK42 94E7EKn43D10986
Rond 12, som NS mot par 13, Anita Olofsson - Mona Berge
233 N+1 130 21.0 62% 389 49.8%E754K83EK9874 KnDKn963Kn10542Kn2
244 V+1 -450 0.0 0% 389 47.7%KnD853D9756543 K973EKn1097KKn8K