Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 19/7 scratch 2017-07-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 19/7 scratch 2017-07-19

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 407.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Stig Unoson - Ulla Wästberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 12, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
13 Ö= 140 9.0 26% 9 26.0%D7ED932EKD7Kn6 432K1081095E1074
24 Ö-1 -50 9.0 26% 18 26.0%DKn9763KKn821072 E541093ED107E54
Rond 2, som NS mot par 6, Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson
34 Ö+2 -680 19.0 56% 37 36.0%K4Kn6Kn98654D76 537432ED98542
44 Ö= -620 4.0 12% 41 30.0%Kn52EDKnD754397 D9874363K109E2
Rond 3, som ÖV mot par 17, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
54 V+2 480 31.0 91% 72 42.2%8EKKnK542EKn1076 EKKn9632763Kn83
64 N+1 -450 9.0 26% 81 39.5%D2942Kn108432102 Kn10453D976EK95
Rond 4, som ÖV mot par 14, Bibi Jönsson - Willy Landgren
75D S= -850 5.0 15% 86 36.0%894Kn9875Kn10975 KD25KD6EK8642
83NT V= 400 3.0 9% 89 32.6%K742Kn972EKKn106 E5EKDKn1076K987
Rond 5, som NS mot par 7, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
93 Ö-1 100 25.0 74% 114 37.2%D8742E106951075 103D5KDKn32KD94
10Pass 22.0 65% 136 40.0%K658310984KDKn5 E8109654Kn765E7
Rond 6, som ÖV mot par 16, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
113NT Ö+1 430 28.0 82% 164 43.8%D1096ED432KKnKn5 76ED10976KD876
121NT V-2 -100 24.0 71% 188 46.1%Kn54862ED72KD5 D92Kn43954E432
Rond 7, som ÖV mot par 4, Kjell-Erik Nordgren - Per-Ingemar Nilsson
133 S+2 -200 17.0 50% 205 46.4%Kn3641065EKKn862 D5D83KKn93D1095
141NT S-1 50 15.0 44% 220 46.2%Kn10962108E4E873 K7Kn7653KKn10Kn62
Rond 8, som NS mot par 18, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
152 N+2 170 16.0 47% 236 46.3%EKD83KKn74276D Kn4E965KKn10843Kn
163 V-1 100 5.0 15% 241 44.3%Kn62D106293EKn93 KD5KKn95K7D842
Rond 9, som ÖV mot par 3, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
174 Ö+1 450 31.0 91% 272 47.1%ED87695Kn2E1082 KKn954KD7K65D7
182 Ö+3 200 7.0 21% 279 45.6%KD7543EDEK875 Kn9Kn63Kn109854D6
Rond 10, som NS mot par 15, Anita Martinsson - Ulla Öberg
195D S-3 -500 0.0 0% 279 43.2%7E538764EK654 D928764EKD327
203 V= -140 28.0 82% 307 45.1%96954KnKDKn6432 K742K8109641075
Rond 11, som ÖV mot par 13, Anita Olofsson - Mona Berge
212 Ö= 110 15.0 44% 322 45.1%EK10839873KD85 521052104EKn9643
224 S+1 -150 20.0 59% 342 45.7%E81098654252Kn7 D1052KD3D109753
Rond 12, som NS mot par 10, Gunilla Wallin - Mats Andersson
233 V-1 100 14.0 41% 356 45.5%E754K83EK9874 KnDKn963Kn10542Kn2
243 V+1 -170 10.0 29% 366 44.8%KnD853D9756543 K973EKn1097KKn8K