Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Björn Klefbohm - Susanne Levin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 35, Mona Andersson - Sonja Christensson
14 N= 420 26 65% 26 65.0%D86Kn985436364 KKn102EKDK92EKn8
23 Ö+1 -170 17 43% 43 54.0%4Kn52D3EKn87652 EK76964Kn752D10
Rond 2, som ÖV mot par 51, Zalman Puterman - Maria Tendler
33NT Ö+2 660 26 65% 69 57.7%94KD103K86EK85 EDKn105KnE7321076
41NT V+1 120 34 85% 103 64.5%Kn876DKn91063862 KD284EKKnKKn753
Rond 3, som NS mot par 49, Anders Freij - Jan-Eric Larsson
52D S+2 1070 40 100% 143 71.6%853KD3E9107543 ED9642E86K852
61NT Ö-3 300 37 93% 180 75.2%Kn10654Kn84ED948 9832E65K6EKn105
Rond 4, som ÖV mot par 36, Alf Roos - Claudia Sjöberg
74D V= 710 39 98% 219 78.4%D10108542KKn5963 K6546ED96432K
84 V+1 450 14 35% 233 73.0%D1076Kn3EK2EDKn5 E8532ED28K642
Rond 5, som ÖV mot par 31, Sven Grahn - Wiveca Lindström
94 S= -130 6 15% 239 66.6%ED103DKn107107964 KKn85E9626ED103
101NT Ö+3 180 33 83% 272 68.2%E84K86E1064K94 K10975ED473273
Rond 6, som ÖV mot par 37, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
112NT V+2 180 30 75% 302 68.8%1042108ED543K84 EKn863EKn5K10D96
123NT N-2 200 39 98% 341 71.2%2EKn1093Kn865D42 9863D5ED103953
Rond 7, som ÖV mot par 32, Gunilla Ljung - Gun Bellander
133 Ö= 140 14 35% 355 68.5%752Kn73EDKn6423 EKKn104997EK1082
142 V+1 140 36 90% 391 70.0%10964EKn52E104K8 8732K97K65D96
Rond 8, som NS mot par 38, Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf
152NT Ö+2 -180 11 28% 402 67.2%Kn65E1074Kn9Kn743 K73K938532K105
164 N+1 450 24 60% 426 66.8%Kn108764K1032965 EK9102EDKn64EK3
Rond 9, som NS mot par 33, Karin Andrée - Agneta Dunemark
171NT S+1 120 25 63% 451 66.5%KKn84D1075K9833 D62K43E107KD54
182NT Ö-2 100 20 50% 471 65.6%EK862K86510956 D743E10D2107432
Rond 10, som ÖV mot par 39, Bibi Jönsson - Willy Landgren
191NT N= -90 17 43% 488 64.4%EKn5DKn6832DKn97 864EK1087DKn1053
204 Ö= 620 33 83% 521 65.3%84KD6532KD754 EKD610732E108710
Rond 11, som NS mot par 34, Ingegerd Jeppsson - Svante Dahl
216NT N-1 -100 4 10% 525 62.7%1075D6EKn92EKn72 EK4K754K53KD4
222 V+3 -200 14 35% 539 61.5%K8764984EDKnK9 2K538754D8764
Rond 12, som ÖV mot par 40, Anitha Lindgren - Marian Krook
233D N-1 200 18 45% 557 60.7%D65384Kn7E10642 EKKnE32D43KD83
245 V= 400 26 65% 583 60.9%342DKn1084310765 E42K1098K9752E