Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Terezia Lagerman - Bengt Rylander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
14 S= 420 26 65% 26 65.0%D86Kn985436364 KKn102EKDK92EKn8
24 Ö= -420 1 3% 27 34.0%4Kn52D3EKn87652 EK76964Kn752D10
Rond 2, som ÖV mot par 12, Stig Unoson - Ulla Wästberg
33NT Ö+2 660 26 65% 53 44.3%94KD103K86EK85 EDKn105KnE7321076
41NT V-1 -100 10 25% 63 39.5%Kn876DKn91063862 KD284EKKnKKn753
Rond 3, som NS mot par 19, Mats Andersson - Judit Derzsi-Jalgard
53D S= 730 38 95% 101 50.6%853KD3E9107543 ED9642E86K852
63D N= 530 40 100% 141 58.8%Kn10654Kn84ED948 9832E65K6EKn105
Rond 4, som ÖV mot par 13, Rolf Sjödahl - Anne-Cathrine Svenning
75 V= 600 36 90% 177 63.3%D10108542KKn5963 K6546ED96432K
84 V+1 450 14 35% 191 59.8%D1076Kn3EK2EDKn5 E8532ED28K642
Rond 5, som ÖV mot par 15, Bengt Rickenstedt - Christer Thulin
93 S= -110 13 33% 204 56.8%ED103DKn107107964 KKn85E9626ED103
101NT Ö+2 150 14 35% 218 54.6%E84K86E1064K94 K10975ED473273
Rond 6, som NS mot par 8, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
111 V+1 -110 24 60% 242 55.1%K5D64328EKn1072 D97K97Kn976253
124 N-1 -100 5 13% 247 51.6%KD5K7642K9EKn10 EKn10748742K876
Rond 7, som ÖV mot par 18, Milan Korac - Bengt Nilsson
134 V+1 650 37 93% 284 54.8%752Kn73EDKn6423 EKKn104997EK1082
143 Ö-2 -100 5 13% 289 51.8%10964EKn52E104K8 8732K97K65D96
Rond 8, som ÖV mot par 2, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
154 Ö-2 -100 3 8% 292 48.9%ED1094KnED76D92 82D8652K104E86
164 N+1 -450 16 40% 308 48.3%D54EKn865310742 32KD979875DKn8
Rond 9, som ÖV mot par 16, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
173NT S-2 100 32 80% 340 50.2%109Kn98DKn642EKn6 E753E625109872
183 Ö-1 -50 32 80% 372 51.8%95Kn742EKn874ED Kn10D93K63KKn985
Rond 10, som NS mot par 6, Göran Nyqvist - Peter Perulf
193 V= -140 8 20% 380 50.2%K735432E9EK84 D10929K76410652
203NT V+1 -630 0 0% 380 47.6%Kn1073Kn494EKn863 952E98KDKn6592
Rond 11, som ÖV mot par 14, Monica Gilhorn - Jan-Erik Olsson
216NT N-1 100 36 90% 416 49.7%D96Kn10887410983 Kn832E932D10665
223 V+1 170 18 45% 434 49.5%51062K1096EKn1052 EDKn1093EDKn7323
Rond 12, som ÖV mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
233NT V= 600 27 68% 461 50.3%D65384Kn7E10642 EKKnE32D43KD83
246D V-1 -100 4 10% 465 48.6%342DKn1084310765 E42K1098K9752E