Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Bibi Jönsson - Willy Landgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 47, Anders Olsson - Sten Ahlgren
13NT S= 400 17 43% 17 43.0%D86Kn985436364 KKn102EKDK92EKn8
24 Ö= -420 1 3% 18 23.0%4Kn52D3EKn87652 EK76964Kn752D10
Rond 2, som NS mot par 46, Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke
33NT Ö+2 -660 14 35% 32 27.0%76975Kn10954D42 K832E8642DKn93
41NT V= -90 17 43% 49 31.0%E1094K1065D72109 53E7329854ED4
Rond 3, som NS mot par 45, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
53 S+1 170 15 38% 64 32.4%853KD3E9107543 ED9642E86K852
63 S= 140 13 33% 77 32.5%Kn10654Kn84ED948 9832E65K6EKn105
Rond 4, som ÖV mot par 44, Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson
75 S-1 100 23 58% 100 36.1%D10108542KKn5963 K6546ED96432K
84 V+2 480 26 65% 126 39.8%D1076Kn3EK2EDKn5 E8532ED28K642
Rond 5, som ÖV mot par 43, Katrina Redell - Hans-Inge Magnusson
94 V= 620 39 98% 165 46.2%ED103DKn107107964 KKn85E9626ED103
104 V= 620 38 95% 203 51.1%E84K86E1064K94 K10975ED473273
Rond 6, som ÖV mot par 42, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
113 V-2 -100 4 10% 207 47.4%1042108ED543K84 EKn863EKn5K10D96
123 S+1 -170 14 35% 221 46.3%2EKn1093Kn865D42 9863D5ED103953
Rond 7, som NS mot par 41, Kent Hermansson - Jan Öhman
134 V+1 -650 3 8% 224 43.4%6EKD1064253Kn75 D98385K108D964
142 S+1 110 39 98% 263 47.3%KDKn106D98321042 E5D843Kn7EKn753
Rond 8, som NS mot par 52, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
152NT V+1 -150 14 35% 277 46.5%Kn65E1074Kn9Kn743 K73K938532K105
163D Ö= -730 0 0% 277 43.6%Kn108764K1032965 EK9102EDKn64EK3
Rond 9, som ÖV mot par 51, Zalman Puterman - Maria Tendler
171NT N+1 -120 15 38% 292 43.2%109Kn98DKn642EKn6 E753E625109872
183 Ö-2 -100 20 50% 312 43.6%95Kn742EKn874ED Kn10D93K63KKn985
Rond 10, som NS mot par 50, Björn Klefbohm - Susanne Levin
191NT N= 90 23 58% 335 44.4%K735432E9EK84 D10929K76410652
204 Ö= -620 7 18% 342 43.0%Kn1073Kn494EKn863 952E98KDKn6592
Rond 11, som NS mot par 49, Anders Freij - Jan-Eric Larsson
216NT N-1 -100 4 10% 346 41.5%1075D6EKn92EKn72 EK4K754K53KD4
224 V-2 200 38 95% 384 43.9%K8764984EDKnK9 2K538754D8764
Rond 12, som NS mot par 48, Louise Grandinsson - Christina Leander
233NT V= -600 13 33% 397 43.4%KDKn109109652Kn97 1098742765EK85
244 V+1 -150 23 58% 420 44.0%KDKn7D7656KD32 109865EKn3EKn984