Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Sven Grahn - Wiveca Lindström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 42, Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg
13NT N= 400 17 43% 17 43.0%D86Kn985436364 KKn102EKDK92EKn8
23 Ö= -140 36 90% 53 66.5%4Kn52D3EKn87652 EK76964Kn752D10
Rond 2, som NS mot par 41, Kent Hermansson - Jan Öhman
33NT V+2 -660 14 35% 67 56.0%76975Kn10954D42 K832E8642DKn93
41NT Ö+1 -120 6 15% 73 45.8%E1094K1065D72109 53E7329854ED4
Rond 3, som NS mot par 52, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
54D S-1 -200 0 0% 73 36.6%853KD3E9107543 ED9642E86K852
62 Ö-1 100 8 20% 81 33.8%Kn10654Kn84ED948 9832E65K6EKn105
Rond 4, som NS mot par 51, Zalman Puterman - Maria Tendler
72 S= 110 26 65% 107 38.3%Kn8732ED97D742 E9KKn73108EKn1085
83NT Ö= -400 32 80% 139 43.5%KKnK98654Kn61083 94107D109754397
Rond 5, som NS mot par 50, Björn Klefbohm - Susanne Levin
94 S= 130 34 85% 173 48.1%9764K843E2Kn87 25KDKn98543K52
101NT Ö+3 -180 7 18% 180 45.1%632Kn97532KnE86 DKn10KD985DKn1052
Rond 6, som NS mot par 49, Anders Freij - Jan-Eric Larsson
114 V= -420 4 10% 184 41.9%K5D64328EKn1072 D97K97Kn976253
123 S= 140 17 43% 201 42.0%KD5K7642K9EKn10 EKn10748742K876
Rond 7, som ÖV mot par 48, Louise Grandinsson - Christina Leander
132 N= -110 0 0% 201 38.8%752Kn73EDKn6423 EKKn104997EK1082
143 Ö-2 -100 5 13% 206 36.9%10964EKn52E104K8 8732K97K65D96
Rond 8, som ÖV mot par 47, Anders Olsson - Sten Ahlgren
153 Ö= 110 16 40% 222 37.1%ED1094KnED76D92 82D8652K104E86
164D Ö-1 -200 24 60% 246 38.6%D54EKn865310742 32KD979875DKn8
Rond 9, som ÖV mot par 46, Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke
171NT N+2 -150 4 10% 250 36.9%109Kn98DKn642EKn6 E753E625109872
183 Ö-2 -100 20 50% 270 37.6%95Kn742EKn874ED Kn10D93K63KKn985
Rond 10, som NS mot par 45, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
192 N= 90 23 58% 293 38.7%K735432E9EK84 D10929K76410652
202NT Ö+1 -150 21 53% 314 39.4%Kn1073Kn494EKn863 952E98KDKn6592
Rond 11, som NS mot par 44, Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson
213NT N+1 630 17 43% 331 39.6%1075D6EKn92EKn72 EK4K754K53KD4
222 V= -110 29 73% 360 41.1%K8764984EDKnK9 2K538754D8764
Rond 12, som ÖV mot par 43, Katrina Redell - Hans-Inge Magnusson
233NT Ö= 600 27 68% 387 42.3%D65384Kn7E10642 EKKnE32D43KD83
245 V-1 -50 6 15% 393 41.1%342DKn1084310765 E42K1098K9752E