Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Mats Andersson - Judit Derzsi-Jalgard

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
14 S= 420 26 65% 26 65.0%D86Kn985436364 KKn102EKDK92EKn8
22 Ö+2 -170 17 43% 43 54.0%4Kn52D3EKn87652 EK76964Kn752D10
Rond 2, som NS mot par 3, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
33NT Ö+1 -630 33 83% 76 63.7%76975Kn10954D42 K832E8642DKn93
41NT V= -90 17 43% 93 58.5%E1094K1065D72109 53E7329854ED4
Rond 3, som ÖV mot par 4, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
53D S= -730 2 5% 95 47.8%KKn107102Kn1073KKn8 Kn9754D642ED96
63D N= -530 0 0% 95 39.8%EKKD72Kn753762 D710931082KD943
Rond 4, som NS mot par 5, Ulla Borgström - Monica Wester
74 N-5 -500 6 15% 101 36.3%Kn8732ED97D742 E9KKn73108EKn1085
84 V+2 -480 14 35% 115 36.1%KKnK98654Kn61083 94107D109754397
Rond 5, som ÖV mot par 6, Göran Nyqvist - Peter Perulf
95D S-2 300 34 85% 149 41.6%ED103DKn107107964 KKn85E9626ED103
103 Ö+1 170 23 58% 172 43.2%E84K86E1064K94 K10975ED473273
Rond 6, som NS mot par 7, Birgitta Nilsson - Gunilla Oredsson
113NT V-2 100 36 90% 208 47.5%K5D64328EKn1072 D97K97Kn976253
123NT N-2 -200 1 3% 209 43.8%KD5K7642K9EKn10 EKn10748742K876
Rond 7, som ÖV mot par 8, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
132 V+1 140 14 35% 223 43.1%752Kn73EDKn6423 EKKn104997EK1082
142 Ö+1 140 36 90% 259 46.4%10964EKn52E104K8 8732K97K65D96
Rond 8, som ÖV mot par 9, Klas Bellander - Johan Erlandsson
153NT V-1 -50 9 23% 268 44.9%ED1094KnED76D92 82D8652K104E86
165 N= -450 16 40% 284 44.6%D54EKn865310742 32KD979875DKn8
Rond 9, som NS mot par 10, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
171NT S= 90 17 43% 301 44.5%KKn84D1075K9833 D62K43E107KD54
183 N= 140 33 83% 334 46.6%EK862K86510956 D743E10D2107432
Rond 10, som NS mot par 11, Karin Brundell-Freij - Bengt Hilborn
192 S-1 -50 18 45% 352 46.5%K735432E9EK84 D10929K76410652
204 Ö-1 100 37 93% 389 48.9%Kn1073Kn494EKn863 952E98KDKn6592
Rond 11, som NS mot par 12, Stig Unoson - Ulla Wästberg
213NT N+3 690 35 88% 424 50.7%1075D6EKn92EKn72 EK4K754K53KD4
224 V+1 -650 6 15% 430 49.1%K8764984EDKnK9 2K538754D8764
Rond 12, som NS mot par 1, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
234D Ö-3 800 40 100% 470 51.3%KDKn109109652Kn97 1098742765EK85
244 S= 420 39 98% 509 53.2%KDKn7D7656KD32 109865EKn3EKn984