Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Milan Korac - Bengt Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 10, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
14 S+1 450 37 93% 37 93.0%D86Kn985436364 KKn102EKDK92EKn8
23 Ö+1 -170 17 43% 54 68.0%4Kn52D3EKn87652 EK76964Kn752D10
Rond 2, som ÖV mot par 11, Karin Brundell-Freij - Bengt Hilborn
33NT Ö+2 660 26 65% 80 67.0%94KD103K86EK85 EDKn105KnE7321076
41NT V+2 150 38 95% 118 74.0%Kn876DKn91063862 KD284EKKnKKn753
Rond 3, som NS mot par 12, Stig Unoson - Ulla Wästberg
54 S= 620 32 80% 150 75.2%853KD3E9107543 ED9642E86K852
62 N+2 170 24 60% 174 72.7%Kn10654Kn84ED948 9832E65K6EKn105
Rond 4, som ÖV mot par 1, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
74 S= -130 9 23% 183 65.6%D10108542KKn5963 K6546ED96432K
85 V+1 480 26 65% 209 65.5%D1076Kn3EK2EDKn5 E8532ED28K642
Rond 5, som ÖV mot par 2, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
94 Ö= 620 39 98% 248 69.1%ED103DKn107107964 KKn85E9626ED103
102 V+1 140 9 23% 257 64.5%E84K86E1064K94 K10975ED473273
Rond 6, som NS mot par 3, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
114D S-2 -300 8 20% 265 60.5%K5D64328EKn1072 D97K97Kn976253
124 S-1 -100 5 13% 270 56.5%KD5K7642K9EKn10 EKn10748742K876
Rond 7, som NS mot par 4, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
134 V+1 -650 3 8% 273 52.8%6EKD1064253Kn75 D98385K108D964
143 Ö-2 100 35 88% 308 55.3%KDKn106D98321042 E5D843Kn7EKn753
Rond 8, som NS mot par 5, Ulla Borgström - Monica Wester
153NT V-2 100 37 93% 345 57.8%Kn65E1074Kn9Kn743 K73K938532K105
164 N+1 450 24 60% 369 57.9%Kn108764K1032965 EK9102EDKn64EK3
Rond 9, som NS mot par 6, Göran Nyqvist - Peter Perulf
171NT S+2 150 36 90% 405 59.8%KKn84D1075K9833 D62K43E107KD54
184 Ö-2 100 20 50% 425 59.3%EK862K86510956 D743E10D2107432
Rond 10, som NS mot par 7, Birgitta Nilsson - Gunilla Oredsson
192NT Ö-1 100 28 70% 453 59.8%K735432E9EK84 D10929K76410652
204 V-2 200 40 100% 493 61.9%Kn1073Kn494EKn863 952E98KDKn6592
Rond 11, som NS mot par 8, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
213NT N+2 660 26 65% 519 62.0%1075D6EKn92EKn72 EK4K754K53KD4
223NT Ö-2 200 38 95% 557 63.5%K8764984EDKnK9 2K538754D8764
Rond 12, som ÖV mot par 9, Klas Bellander - Johan Erlandsson
233NT V+1 630 36 90% 593 64.7%D65384Kn7E10642 EKKnE32D43KD83
245 S-1 50 9 23% 602 62.9%342DKn1084310765 E42K1098K9752E