Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 8, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
13NT S+1 430 34 85% 34 85.0%D86Kn985436364 KKn102EKDK92EKn8
22 Ö+1 -140 36 90% 70 87.5%4Kn52D3EKn87652 EK76964Kn752D10
Rond 2, som ÖV mot par 9, Klas Bellander - Johan Erlandsson
32NT Ö+1 150 2 5% 72 60.0%94KD103K86EK85 EDKn105KnE7321076
41NT V-1 -100 10 25% 82 51.2%Kn876DKn91063862 KD284EKKnKKn753
Rond 3, som ÖV mot par 10, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
52 S+2 -170 25 63% 107 53.6%KKn107102Kn1073KKn8 Kn9754D642ED96
63 N= -140 27 68% 134 56.0%EKKD72Kn753762 D710931082KD943
Rond 4, som NS mot par 11, Karin Brundell-Freij - Bengt Hilborn
74 V= -130 10 25% 144 51.6%Kn8732ED97D742 E9KKn73108EKn1085
84 V+2 -480 14 35% 158 49.5%KKnK98654Kn61083 94107D109754397
Rond 5, som NS mot par 12, Stig Unoson - Ulla Wästberg
95 S-2 -100 15 38% 173 48.2%9764K843E2Kn87 25KDKn98543K52
103 V= -140 31 78% 204 51.2%632Kn97532KnE86 DKn10KD985DKn1052
Rond 6, som NS mot par 1, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
114 V= -420 4 10% 208 47.5%K5D64328EKn1072 D97K97Kn976253
122 N= 110 11 28% 219 45.8%KD5K7642K9EKn10 EKn10748742K876
Rond 7, som NS mot par 2, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
134 V= -620 11 28% 230 44.5%6EKD1064253Kn75 D98385K108D964
141NT V+1 -120 11 28% 241 43.3%KDKn106D98321042 E5D843Kn7EKn753
Rond 8, som NS mot par 3, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
151 Ö= -80 28 70% 269 45.1%Kn65E1074Kn9Kn743 K73K938532K105
165 S-2 -100 4 10% 273 42.9%Kn108764K1032965 EK9102EDKn64EK3
Rond 9, som NS mot par 4, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
173NT S-2 -100 8 20% 281 41.5%KKn84D1075K9833 D62K43E107KD54
183 Ö-1 50 8 20% 289 40.3%EK862K86510956 D743E10D2107432
Rond 10, som ÖV mot par 5, Ulla Borgström - Monica Wester
191NT N+1 -120 4 10% 293 38.7%EKn5DKn6832DKn97 864EK1087DKn1053
204 Ö= 620 33 83% 326 41.0%84KD6532KD754 EKD610732E108710
Rond 11, som NS mot par 6, Göran Nyqvist - Peter Perulf
213NT N+3 690 35 88% 361 43.2%1075D6EKn92EKn72 EK4K754K53KD4
224 V+1 -650 6 15% 367 41.9%K8764984EDKnK9 2K538754D8764
Rond 12, som ÖV mot par 7, Birgitta Nilsson - Gunilla Oredsson
233NT V+1 630 36 90% 403 44.0%D65384Kn7E10642 EKKnE32D43KD83
245 V= 400 26 65% 429 44.9%342DKn1084310765 E42K1098K9752E