Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Stig Unoson - Ulla Wästberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 15, Bengt Rickenstedt - Christer Thulin
13 S= 140 7 18% 7 18.0%D86Kn985436364 KKn102EKDK92EKn8
23 Ö+1 -170 17 43% 24 30.5%4Kn52D3EKn87652 EK76964Kn752D10
Rond 2, som NS mot par 4, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
33NT Ö+2 -660 14 35% 38 32.0%76975Kn10954D42 K832E8642DKn93
41NT V-1 100 30 75% 68 42.8%E1094K1065D72109 53E7329854ED4
Rond 3, som ÖV mot par 18, Milan Korac - Bengt Nilsson
54 S= -620 8 20% 76 38.2%KKn107102Kn1073KKn8 Kn9754D642ED96
62 N+2 -170 16 40% 92 38.5%EKKD72Kn753762 D710931082KD943
Rond 4, som ÖV mot par 10, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
74 N-1 100 23 58% 115 41.3%D10108542KKn5963 K6546ED96432K
84 V+2 480 26 65% 141 44.2%D1076Kn3EK2EDKn5 E8532ED28K642
Rond 5, som ÖV mot par 16, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
95 S-2 100 25 63% 166 46.3%ED103DKn107107964 KKn85E9626ED103
103 V= 140 9 23% 175 44.0%E84K86E1064K94 K10975ED473273
Rond 6, som NS mot par 2, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
113 V= -140 20 50% 195 44.5%K5D64328EKn1072 D97K97Kn976253
124 S+1 650 40 100% 235 49.2%KD5K7642K9EKn10 EKn10748742K876
Rond 7, som ÖV mot par 14, Monica Gilhorn - Jan-Erik Olsson
133 V= 140 14 35% 249 48.1%752Kn73EDKn6423 EKKn104997EK1082
141NT V+1 120 29 73% 278 49.9%10964EKn52E104K8 8732K97K65D96
Rond 8, som ÖV mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
152 Ö+1 140 22 55% 300 50.2%ED1094KnED76D92 82D8652K104E86
163 S+3 -170 26 65% 326 51.1%D54EKn865310742 32KD979875DKn8
Rond 9, som ÖV mot par 17, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
172NT S= -120 15 38% 341 50.4%109Kn98DKn642EKn6 E753E625109872
183 Ö-2 -100 20 50% 361 50.3%95Kn742EKn874ED Kn10D93K63KKn985
Rond 10, som ÖV mot par 8, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
193 V= 140 32 80% 393 51.9%EKn5DKn6832DKn97 864EK1087DKn1053
203NT Ö= 600 26 65% 419 52.5%84KD6532KD754 EKD610732E108710
Rond 11, som ÖV mot par 19, Mats Andersson - Judit Derzsi-Jalgard
213NT N+3 -690 5 13% 424 50.7%D96Kn10887410983 Kn832E932D10665
224 V+1 650 34 85% 458 52.2%51062K1096EKn1052 EDKn1093EDKn7323
Rond 12, som NS mot par 13, Rolf Sjödahl - Anne-Cathrine Svenning
232NT V+1 -150 30 75% 488 53.2%KDKn109109652Kn97 1098742765EK85
245 V= -400 14 35% 502 52.5%KDKn7D7656KD32 109865EKn3EKn984