Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Karin Brundell-Freij - Bengt Hilborn

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 3, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
14 N+1 450 37 93% 37 93.0%D86Kn985436364 KKn102EKDK92EKn8
22 Ö+1 -140 36 90% 73 91.5%4Kn52D3EKn87652 EK76964Kn752D10
Rond 2, som NS mot par 18, Milan Korac - Bengt Nilsson
33NT Ö+2 -660 14 35% 87 72.7%76975Kn10954D42 K832E8642DKn93
41NT V+2 -150 2 5% 89 55.8%E1094K1065D72109 53E7329854ED4
Rond 3, som ÖV mot par 9, Klas Bellander - Johan Erlandsson
54 S= -620 8 20% 97 48.6%KKn107102Kn1073KKn8 Kn9754D642ED96
62 N+2 -170 16 40% 113 47.2%EKKD72Kn753762 D710931082KD943
Rond 4, som ÖV mot par 16, Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg
74 V= 130 30 75% 143 51.1%D10108542KKn5963 K6546ED96432K
84 V+2 480 26 65% 169 52.9%D1076Kn3EK2EDKn5 E8532ED28K642
Rond 5, som NS mot par 1, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
94 S-1 -50 21 53% 190 52.9%9764K843E2Kn87 25KDKn98543K52
103 V+1 -170 17 43% 207 51.9%632Kn97532KnE86 DKn10KD985DKn1052
Rond 6, som ÖV mot par 14, Monica Gilhorn - Jan-Erik Olsson
113 V+1 170 26 65% 233 53.1%1042108ED543K84 EKn863EKn5K10D96
123 N= -110 29 73% 262 54.8%2EKn1093Kn865D42 9863D5ED103953
Rond 7, som NS mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
134 N-2 -200 17 43% 279 53.8%6EKD1064253Kn75 D98385K108D964
142 S= 90 30 75% 309 55.4%KDKn106D98321042 E5D843Kn7EKn753
Rond 8, som ÖV mot par 17, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
153NT Ö+3 490 40 100% 349 58.3%ED1094KnED76D92 82D8652K104E86
165 S-2 100 36 90% 385 60.3%D54EKn865310742 32KD979875DKn8
Rond 9, som ÖV mot par 7, Birgitta Nilsson - Gunilla Oredsson
172 Ö-2 -100 20 50% 405 59.7%109Kn98DKn642EKn6 E753E625109872
182 Ö-1 -50 32 80% 437 60.8%95Kn742EKn874ED Kn10D93K63KKn985
Rond 10, som ÖV mot par 19, Mats Andersson - Judit Derzsi-Jalgard
192 S-1 50 22 55% 459 60.5%EKn5DKn6832DKn97 864EK1087DKn1053
204 Ö-1 -100 3 8% 462 57.9%84KD6532KD754 EKD610732E108710
Rond 11, som NS mot par 13, Rolf Sjödahl - Anne-Cathrine Svenning
213NT S+3 690 35 88% 497 59.3%1075D6EKn92EKn72 EK4K754K53KD4
223 V+2 -200 14 35% 511 58.2%K8764984EDKnK9 2K538754D8764
Rond 12, som ÖV mot par 15, Bengt Rickenstedt - Christer Thulin
233NT V+1 630 36 90% 547 59.6%D65384Kn7E10642 EKKnE32D43KD83
244 S= -420 1 3% 548 57.2%342DKn1084310765 E42K1098K9752E