Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-07-03 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-07-03

Partävling, 15 bord, 29 par. Antal brickor: 24. Medel: 311.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bodil Wikström - Niusia Lichtman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 2, Bengt Brynell - Sonja Lindblom
14 V= 420 25.0 96% 25 96.0%Kn107D6EKKn54E87 KD9543Kn81071042
24 V= 420 5.0 19% 30 57.5%KD1085D85KnDKn94 E942EKnK9763E7
Rond 2, som NS mot par 7, Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg
33 N= 140 13.0 50% 43 55.0%87EKn8432EE432 1054K107K985498
42 Ö= -110 14.0 54% 57 54.8%Kn943EKn98E8652 82DKn62654KKn93
Rond 3, som NS mot par 1, Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis
54 N+2 680 22.0 85% 79 60.8%E5432K10762KDD Kn1098764107EK97
64 V= -620 6.0 23% 85 54.5%EKn653ED264862 D7241072D109753
Rond 4, som NS mot par 8, Bibi Jönsson - Willy Landgren
72NT V-4 400 22.0 85% 107 58.9%EKn10310942EKD86 K4EKn7104D95432
83NT V+4 -520 4.0 15% 111 53.4%Kn86451087431054 KD3D7292DKn763
Rond 5, som ÖV mot par 13, Stig Unoson - Anne cathrine Svensson
94 S+1 -450 2.0 8% 113 48.3%D3K10710754D974 Kn10798542EKKn106
105 N+2 -640 11.0 42% 124 47.7%2EDKn1087327632 108753965410947
Rond 6, som NS mot par 12, Dennis Alsensjö - Gunilla Rasmusson
11Pass 17.0 65% 141 49.3%EKn87Kn3Kn43K543 K32D986D92E82
123 N-1 -100 26.0 100% 167 53.5%ED862E8D951076 KKn91093Kn73K843
Rond 7, som ÖV mot par 9, Birgitta Forsström - Yngve Jarl
132 Ö-1 -100 15.0 58% 182 53.8%K854328Kn8E543 9KD43EK10610976
143 Ö= 140 20.0 77% 202 55.5%1084E7EK108E1053 K7652D6449872
Rond 8, som ÖV mot par 4, Kerstin Degermark - Kjell-Erik Nordgren
153NT Ö-4 -200 4.0 15% 206 52.8%K105E72EKn8E1054 6496543942962
163NT Ö+1 630 18.0 69% 224 53.8%EKnEKnEKn10862K75 K1087D75KD4963
Rond 9, som NS mot par 6, Marianne Wästberg - Irma Romare
172NT N+1 150 14.0 54% 238 53.8%Kn4EDEKn72EK964 E89542D9854Kn8
183NT N+2 660 26.0 100% 264 56.4%EKDE97KDKn9643 75D8EKn84321075
Rond 10, som NS mot par 14, Gunlis Åberg - Ulla Öberg
196 S= 980 21.0 81% 285 57.7%E752E52K3EK85 KKn10643KD76Kn87
204 S+1 650 24.0 92% 309 59.4%EKD96K9Kn62KKn8 Kn75242EK971074
Rond 11, som ÖV mot par 10, Olle Persson - Jan Clementsson
211 V+2 140 15.0 58% 324 59.3%E5432E953K1075 D1086Kn10794KD104
224 S-1 50 22.0 85% 346 60.5%K8732D642Kn654 9KKn75310872ED8
Rond 12, som ÖV mot par 3, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
233NT Ö+1 630 19.0 73% 365 61.0%E106D2EKKn610865 KKn53K109849KD2
241NT S+1 -120 14.0 54% 379 60.8%Kn72E104K1059753 96K752ED94386