Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » onsdag 28 juni scratch 2017-06-28 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 28 juni scratch 2017-06-28

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 479.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Åke Lindström - Britt Lindberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 17, Stig Unoson - Ulla Wästberg
13 N-1 -50 12.0 30% 12 30.0%D9742ED3K4384 KKn3108672ED732
25 N+1 620 26.0 65% 38 47.5%98KKn2EK9865K9 E2D1087DKn7E654
Rond 2, som NS mot par 16, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
34 V-2 200 30.0 75% 68 56.7%D1053DKD872ED2 6109832964KKn75
43NT Ö+2 -660 8.0 20% 76 47.5%853EK53252KD5 97629861074376
Rond 3, som NS mot par 15, Rolf Bergström - Christer Löfgren
52 V-3 150 35.0 88% 111 55.6%932D932DKn43E9 D651086E10KD1065
63NT Ö+2 -660 1.0 3% 112 46.8%D10KKn851062E763 9632974Kn97KKn9
Rond 4, som ÖV mot par 14, Göran Nyqvist - Peter Perulf
73NT N= -600 5.0 13% 117 42.0%E1097KD524E654 K832104982Kn1093
84 S-2 100 18.0 45% 135 42.4%EKn975Kn873E1048 102E10654Kn76KD6
Rond 5, som ÖV mot par 13, Anders Olsson - Sten Ahlgren
93NT S+2 -460 13.0 33% 148 41.3%6965E109536542 D8543Kn10282KD9
104 S+2 -680 2.0 5% 150 37.7%EDKn943Kn658763 65876387432E9
Rond 6, som ÖV mot par 12, Håkan Linse - Arne Bojesson
112 S= -110 29.0 73% 179 40.9%KD1038532EKD75 7610964863D973
122 S= -110 18.0 45% 197 41.2%DKn104Kn87K52Kn74 532E104Kn94ED63
Rond 7, som NS mot par 11, Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson
133NT V+4 -720 1.1 3% 198.1 38.3%DKn10K97Kn105D865 9762542972KKn9
143 Ö+1 -130 25.3 63% 223.4 40.1%D2D1053E987654 Kn1084Kn84232EK9
Rond 8, som NS mot par 22, Johan Erlandsson - Alf Roos
151NT S+2 150 25.5 64% 248.9 41.7%84KnKn9543ED954 K1052EK95K2K76
162 Ö-1 100 22.2 56% 271.1 42.6%EDE109521074294 1075D64D983ED6
Rond 9, som ÖV mot par 21, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
173 N= -140 11.0 28% 282.1 41.7%862E7E4396542 D953Kn8K1075E107
184 Ö+1 450 22.0 55% 304.1 42.4%EKn98765DKnKKn46 D42EK868107532
Rond 10, som NS mot par 20, Jan Clementsson - Mats Andersson
193NT S-2 -100 5.0 13% 309.1 40.9%E75KD84Kn810642 86E73EK95KKn53
204D N-2 -500 0.0 0% 309.1 38.9%KD743Kn1026E1095 E82743K1074KKn4
Rond 11, som NS mot par 19, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
211NT S= 90 14.0 35% 323.1 38.7%KD86E108Kn86549 E9K954E1072D106
223 V+1 -170 11.0 28% 334.1 38.2%632EDKn93K10934 8K865Kn874KD32
Rond 12, som NS mot par 18, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
234 V-2 200 39.0 98% 373.1 40.8%75KD8624Kn9762 DKn10109EKn653285
243NT N+1 430 35.0 88% 408.1 42.8%94EK83D64EK65 Kn292EKKn532987